Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Małgorzaty Dydek w Ząbkach

 

ul. Dzika 36, 05-091 Ząbki  tel. 603 047 505

 

 

Pierwsza Pomoc w klasach I-III

W klasach 1–3 odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie utrwalali podstawowe zasady reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Ćwiczyli m.in. układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz korzystanie z defibrylatora treningowego AED, który w ubiegłym roku został ufundowany przez Radę Rodziców.
Zdobyta wiedza znalazła również zastosowanie w praktyce.
Jedna z klas podczas wycieczki do Teatru Narodowego w Warszawie podjęła próbę odnalezienia defibrylatora AED – uczniowie znaleźli aż dwa takie urządzenia podczas zwiedzania teatru. Obserwowali także najbliższe otoczenie i potrafią wskazać, gdzie w pobliżu ich miejsca zamieszkania znajdują się defibrylatory oraz znają zasady ich użycia.
Były to bardzo wartościowe i potrzebne zajęcia, które zwiększyły świadomość uczniów oraz ich poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych.