Pierwsza Pomoc w klasach I-III
W klasach 1–3 odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie utrwalali podstawowe zasady reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
Ćwiczyli m.in. układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz korzystanie z defibrylatora treningowego AED, który w ubiegłym roku został ufundowany przez Radę Rodziców.
Zdobyta wiedza znalazła również zastosowanie w praktyce.
Jedna z klas podczas wycieczki do Teatru Narodowego w Warszawie podjęła próbę odnalezienia defibrylatora AED – uczniowie znaleźli aż dwa takie urządzenia podczas zwiedzania teatru. Obserwowali także najbliższe otoczenie i potrafią wskazać, gdzie w pobliżu ich miejsca zamieszkania znajdują się defibrylatory oraz znają zasady ich użycia.
Były to bardzo wartościowe i potrzebne zajęcia, które zwiększyły świadomość uczniów oraz ich poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych.