Jesteś tutaj:
Wycieczka klasy 7e do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
25 maja 2026 roku uczniowie klasy 7e wybrali się na wycieczkę do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.
Po przyjeździe do muzeum uczestnicy spotkali się z przewodnikiem, który w ciekawy sposób opowiadał o historii Żydów w Polsce na przestrzeni wielu wieków. Uczniowie mieli okazję zobaczyć liczne wystawy, eksponaty oraz prezentacje multimedialne przedstawiające kulturę, tradycje i codzienne życie społeczności żydowskiej.
Podczas zwiedzania szczególną uwagę zwrócono na wydarzenia związane z II wojną światową oraz historię warszawskiego getta. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika i aktywnie uczestniczyli w rozmowach oraz zadawali pytania.
Wszyscy uczestnicy wrócili z wycieczki zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.