Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Małgorzaty Dydek w Ząbkach

 

ul. Dzika 36, 05-091 Ząbki  tel. 603 047 505

 

 

Klasy 6b i 6c na wycieczce w Łodzi - wizyta w Orientrium

W dniu 2 października 2025 r. uczniowie klas 6b i 6c wybrali się na wspólną wycieczkę do ZOO i Orientarium w Łodzi.

Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy przyrodniczej, kształtowanie postaw proekologicznych, a także rozwijanie zainteresowań uczniów światem zwierząt oraz integracja klas.
 
Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele niezwykłych gatunków zwierząt z różnych kontynentów.
Dużym przeżyciem okazało się pokazowe karmienie zwierząt, podczas którego uczniowie obserwowali, jak opiekunowie podają posiłki m.in. słoniom, niedźwiedziom czy szympansom. Uczniowie mogli również zobaczyć, jak wygląda kąpiel słoni, połączona z omówieniem codziennej pielęgnacji tych majestatycznych zwierząt.
 
Wizyta w Orientarium była nie tylko ciekawą lekcją biologii, ale również niezapomnianą przygodą. Uczniowie wrócili z wycieczki pełni wrażeń, nowych wiadomości i pięknych wspomnień.
 
Sylwia Leśniowska, Diana Walo