Konkurs plastyczny dla klas I-III „Żyję zdrowo, żyję mądrze…”

Regulamin konkursu plastycznego „Żyję zdrowo, żyję mądrze…” na plakat promujący zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie w ramach szkolnego programu profilaktycznego SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie plakatu promującego zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie.

I. ORGANIZATOR KONKURSU

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Małgorzaty Dydek w Ząbkach

II. KOORDYNATORZY KONKURSU

Anna Bartosiak, Iwona Lipka-Rybińska, Magdalena Świder

III. UCZESTNICY KONKURSU:

Konkurs skierowany jest do chętnych uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Małgorzaty Dydek w Ząbkach.

IV. TERMINY DOTYCZĄCE KONKURSU:

· termin składania prac 07.05.2024 r. - 17.05.2024r. – prace oddajemy wychowawcom

· 24.05.2024r. – ogłoszenie wyników

V. CELE KONKURSU:

1. Promowanie wśród młodzieży zdrowego trybu życia.

2. Rozwijanie umiejętności plastycznych i kreatywności.

3. Pobudzanie inwencji twórczej i wyobraźni.

4. Popularyzacja formy plakatu – tekstu kultury łączącego słowo i obraz.

5. Rozwijanie zainteresowań i zdrowego współzawodnictwa.

VI. ZASADY KONKURSU:

1. Konkurs polega na przygotowaniu plakatu promującego zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie.

2. Każdy plakat powinien zawierać hasło promujące zdrowy styl życia (hasło może być wymyślone przez ucznia, może być przysłowiem, cytatem – wówczas podajemy autora) oraz plastyczną ilustrację hasła.

3. Plakat powinien być wykonany samodzielnie w dowolnej technice (np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane…) w formacie A2 (420×594 mm).

4. Na odwrocie plakatu powinna znajdować się informacja o twórcy: imię i nazwisko, klasa.

5. Każdy uczestnik zgłasza jedną pracę.

VII. ETAPY KONKURSU

Konkurs ma charakter jednoetapowy, z podziałem na trzy kategorie, tj. klasy pierwsze, klasy drugie, klasy trzecie.

VIII. OCENIANIE KONKURSU:

1. Powołana komisja dokona oceny prac uczestników konkursu, według następujących kryteriów:

· zgodność z tematem konkursu,

· wartość plastyczna pracy (gama kolorystyczna, kompozycja, estetyka),

· komunikatywność i czytelność przekazu,

· pomysłowość i oryginalność,

· poprawność merytoryczna pracy.

IX. NAGRODY

Komisja wyłoni laureatów konkursu ( I, II i III miejsce), którym przyznane zostaną nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Przewidziane są także wyróżnienia oraz dyplomy – podziękowania za uczestnictwo w konkursie.

Nagrody zostaną ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Małgorzaty Dydek w Ząbkach

X. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

· Przystępując do konkursu uczestnik wyraża zgodę na upublicznianie danych osobowych oraz wykorzystanie dostarczonych prac przez organizatora.

· Wyniki konkursu wraz z najlepszymi pracami zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

· Wszystkie prace uczestników konkursu zostaną wystawione na Festynie rodzinnym w dniu 25 maja 2024r.

· Prace przechodzą na własność organizatora i nie podlegają zwrotowi.

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie!

Szkolni koordynatorzy konkursu:

Anna Bartosiak, Iwona Lipka-Rybińska, Magdalena Świder