Konkurs plastyczny dla klas I-III „Moje piękne miasto wiosną”

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Moje piękne miasto wiosną”

I. ORGANIZATOR KONKURSU

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Małgorzaty Dydek w Ząbkach

II. KOORDYNATORZY KONKURSU

Anna Bartosiak, Milena Krubińska, Magdalena Świder, Monika Wyszyńska

III. UCZESTNICY KONKURSU:

Konkurs skierowany jest do chętnych uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Małgorzaty Dydek w Ząbkach.

IV. TERMINY DOTYCZĄCE KONKURSU:

· termin składania prac upływa 17.05.2024r. – prace oddajemy wychowawcom

· 22.05.2024r. – ogłoszenie wyników

V. CELE KONKURSU:

1. Kształtowanie właściwego stosunku do swojej miejscowości, przywiązania do rodzinnych stron, ukazanie piękna rodzinnego miasta.

2. Wzbudzanie uczuć patriotycznych i dumy narodowej.

3. Kształtowanie aktywnej, twórczej postawy dzieci wobec sztuki, historii i przyrody własnej Ojczyzny.

4. Pobudzanie inwencji twórczej i wyobraźni.

5. Rozwijanie zainteresowań i zdrowego współzawodnictwa.

VI. ZASADY KONKURSU:

1. Konkurs polega na przygotowaniu pracy plastycznej, w formie dwuwymiarowej (płaskiej), przedstawiającej miasto Ząbki wiosną (charakterystyczne dla miasta miejsce, budowlę itp.)

2. Praca powinna być wykonana samodzielnie, z wykorzystaniem farb lub pasteli (olejnych lub suchych) w formacie A3 (29,7×42 cm).

3. Na odwrocie plakatu powinna znajdować się informacja o autorze: imię i nazwisko, klasa oraz opis miejsca/ obiektu, które praca przedstawia.

4. Każdy uczestnik zgłasza tylko jedną pracę.

VII. ETAPY KONKURSU

Konkurs ma charakter jednoetapowy, z podziałem na trzy kategorie, tj. klasy pierwsze, klasy drugie, klasy trzecie.

VIII. OCENIANIE KONKURSU:

1. Powołana komisja dokona oceny prac uczestników konkursu, według następujących kryteriów:

· zgodność z tematem konkursu,

· wartość plastyczna pracy (gama kolorystyczna, kompozycja, estetyka),

· pomysłowość i oryginalność,

· poprawność merytoryczna pracy.

IX. NAGRODY

Komisja wyłoni laureatów konkursu ( I, II i III miejsce), którym przyznane zostaną nagrody rzeczowe oraz dyplomy:

Przewidziane są także wyróżnienia oraz dyplomy – podziękowania za uczestnictwo w konkursie.

Nagrody zostaną ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Małgorzaty Dydek w Ząbkach

X. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

· Przystępując do konkursu uczestnik wyraża zgodę na upublicznianie danych osobowych oraz wykorzystanie dostarczonych prac przez organizatora.

· Wyniki konkursu wraz z najlepszymi pracami zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie!

Szkolni koordynatorzy konkursu:

Anna Bartosiak, Milena Krubińska, Magdalena Świder, Monika Wyszyńska