ZDROWE ŚNIADANIE w klasie 8A

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

Dlatego uczniowie klasy 8a wraz z wychowawcą zorganizowali „zdrowe śniadanie”. Każdy uczestnik przyniósł zdrowy, czysty i pokrojony produkt w celu zrobienia pysznych kanapek.

Celem programu było zwiększenie świadomości w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania.

Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki.

Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Niesamowicie zaangażowali się w nią także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. To właśnie oni zapewnili produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego śniadania. Na stole znalazło się pieczywo różnego rodzaju i różnego kształtu oraz masło, wędliny, jajka, sery, owoce, warzywa, herbata, cytrynka, soki... Zapach roznosił się po całej sali. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i zachwyt.

Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Na koniec uczniowie wspólnie i błyskawicznie posprzątali salę.

Wspólne śniadanie z pewnością przyczyniło się do zwiększenia świadomość uczniów na temat roli śniadania w życiu każdego człowieka dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Autor: KD