Zbiórka Charytatywna „Góra Grosza”

W Szkole Podstawowej Nr 6 im. Małgorzaty Dydek w Ząbkach została przeprowadzona XXIV edycja akcji charytatywnej „Góra Grosza”. Organizatorem akcji jest „Towarzystwo Nasz Dom”.

Koordynatorami akcji w naszej szkole są:

· Przedstawiciele i Członkowie Samorządu Uczniowskiego

· Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Ewa Malitka i Karolina Sołtys-Kolus

W listopadzie w naszej szkole w holu głównym została wystawiona urna na pieniądze. Zbiórka pieniędzy trwała od 1 listopada 2023 r. do 29 lutego 2024 r.

Po zakończeniu zbiórki pieniędzy wraz z uczniami sortowaliśmy monety poszczególnymi nominałami. Spotkanie w celu sortowania monet odbyło się: 08.03.2024 r.

Dnia 08.03.2024 r. monety ważyliśmy na wadze, przeliczając wagę na wartość monet według instrukcji. Monety jednego nominału wkładaliśmy do mocnego woreczka i dobrze zawiązaliśmy. Gdy spakowaliśmy wszystkie monety, umieściliśmy je w kartonowym opakowaniu.

Do opakowania kartonowego dołączyliśmy poprawnie wypełnione 3 odcinki, z podaniem kwoty jaka znajduje się w środku opakowania kartonowego:

· odcinek do przyklejenia na opakowaniu

· odcinek do oddania na Poczcie wraz z wpłatą

· odcinek dla Szkoły

Razem zebraliśmy – 711,39 zł.

Monety zostały przekazane do Urzędu Pocztowego „Poczta Polska” dnia 13.03.2024 r. Zebrane pieniądze przekazaliśmy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.