Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Małgorzaty Dydek w Ząbkach

 

ul. Dzika 36, 05-091 Ząbki  tel. 603 047 505

 

 

Działania

Artykuły

Żyję zdrowo z 4e

Klasa 4e  uczestniczyła w programie „Żyję zdrowo”, organizowanym przez Fundację ORLEN oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem programu było kształtowanie prostych, codziennych nawyków prozdrowotnych.

Czytaj więcej o: Żyję zdrowo z 4e

Projekt "Zdrowe śniadanie"

Zachęcamy wszystkich do wspólnego śniadania! 

Zdrowe posiłki i dbanie o swoje zdrowie to klucz do dobrego samopoczucia oraz efektywnej nauki.

Dołączcie do nas, zapraszamy!

Czytaj więcej o: Projekt "Zdrowe śniadanie"

Konkurs "Smak ekologicznej żywności” dla klas VI i VII

Zachęcamy do udziału w tegorocznej edycji konkursu wiedzy z zakresu rolnictwa ekologicznego, produktu ekologicznego i pszczelarstwa.
Cel konkursu:
  • podniesienie świadomości ekologicznej oraz wiedzy o środowisku, w tym wiedzy o pszczołach i dzikich zapylaczach,
  • pobudzenie zainteresowania żywnością podwyższonej jakości z (tj. ekologiczną, regionalną, lokalną),
Czytaj więcej o: Konkurs "Smak ekologicznej żywności” dla klas VI i VII

Strefa ciszy i relaksu

Strefa ciszy i relaksu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Uczniowie przychodzą do strefy ciszy, aby w spokojnej atmosferze odpocząć, poczytać książkę, pouczyć się lub po prostu zrelaksować.

Czytaj więcej o: Strefa ciszy i relaksu

Program "Trzymaj Formę" w 7b

W ramach programu edukacyjnego „Trzymaj Formę” uczniowie klasy 7b podczas godziny wychowawczej realizowali projekt promujący zdrowy styl życia.
Czytaj więcej o: Program "Trzymaj Formę" w 7b

Energetyczne kule mocy w 2E i 2F

Uczniowie klas 2e i 2f wzięli udział w inspirujących warsztatach kulinarnych, podczas których – pod czujnym okiem nauczycielki – przygotowali zdrowe i pyszne Energetyczne Kule Mocy. Zajęcia były nie tylko świetną zabawą, ale także...

Czytaj więcej o: Energetyczne kule mocy w 2E i 2F

Program "Trzymaj Formę" w 7e

Uczniowie klasy 7e podczas godziny wychowawczej realizowali program „Trzymaj Formę”, którego głównym założeniem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Czytaj więcej o: Program "Trzymaj Formę" w 7e

Strefa ciszy i relaksu...

Drodzy Uczniowie! Informujemy o naszej nowej Strefie Ciszy i Relaksu!
Czytaj więcej o: Strefa ciszy i relaksu...

Zdrowo i kolorowo na talerzach 3e

Uczniowie klasy 3e w ramach projektu "Szkoła promująca zdrowie" stworzyli talerze ze zdrową żywnością.

Czytaj więcej o: Zdrowo i kolorowo na talerzach 3e

Zajęcia dodatkowe w sali doświadczania świata

Zajęcia dodatkowe w naszej szkole to nie tylko ciężka praca ale również świetna zabawa. Duży nacisk kładziemy na rozwijanie kompetencji społecznych, poznawczych, emocjonalnych ale również matematycznych, językowych, przyrodniczych oraz muzyczno-ruchowych.

Czytaj więcej o: Zajęcia dodatkowe w sali doświadczania świata

Zdrowo i kolorowo w 1B

W ramach promowania zdrowych nawyków żywieniowych uczniowie klasy 1B zorganizowali wspólne drugie śniadanie.
Czytaj więcej o: Zdrowo i kolorowo w 1B

Samo zdrowie w klasie 1D

W klasie 1D odbyły się ciekawe zajęcia poświęcone zasadom zdrowego stylu życia.
 
Czytaj więcej o: Samo zdrowie w klasie 1D

Zdrowie na talerzu – kulinarne zajęcia klas 2E i 2F

Uczniowie klas 2E i 2F w ramach realizacji edukacji zdrowotnej uczestniczyli w ciekawych zajęciach kulinarnych pod hasłem „Zdrowie na talerzu”.

Czytaj więcej o: Zdrowie na talerzu – kulinarne zajęcia klas 2E i 2F

III Powiatowy Konkurs kulinarny „TAK dla Zdrowia”

Nasi uczniowie wzięli udział w III Powiatowym Konkursie Kulinarnym „TAK dla Zdrowia”!
 
Czytaj więcej o: III Powiatowy Konkurs kulinarny „TAK dla Zdrowia”

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji w naszej szkole realizowane były działania promujące troskę o dobrostan psychiczny.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 

I etap konkursu kulinarnego "TAK dla Zdrowia"

W dniu 9 października w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu kulinarnego „TAK dla Zdrowia”. 

Czytaj więcej o: I etap konkursu kulinarnego "TAK dla Zdrowia"

Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej

W dniach 29 września - 3 października nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej.

Czytaj więcej o: Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej

III Powiatowy Konkurs Kulinarny „Tak dla zdrowia”

Serdecznie zapraszamy do udziału w III Powiatowym Konkursie Kulinarnym „Tak dla zdrowia”, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu. 
 
Czytaj więcej o: III Powiatowy Konkurs Kulinarny „Tak dla zdrowia”

I Konkurs Kulinarny dla szkół podstawowych powiatu wołomińskiego “Na wytrawnie z Powiatem” / “Na słodko z Powiatem”

REGULAMIN I KONKURSU KULINARNEGO dla szkół podstawowych powiatu wołomińskiego  
I. Sprawy ogólne  
1. Organizatorem I Konkursu Kulinarnego dla szkół podstawowych powiatu wołomińskiego nazywanego dalej “konkursem” jest Zespół...
Czytaj więcej o: I Konkurs Kulinarny dla szkół podstawowych powiatu wołomińskiego “Na wytrawnie z Powiatem” / “Na słodko z Powiatem”