Ziołowe SPA w klasie 3C

Klasa 3C wzięła ostatnio udział w warsztatach kosmetycznych. Zajęcia odbyły się w ramach promocji zdrowia i innowacji "Żywieniowi Odkrywcy".

Może to brzmi zaskakująco, ale dziewczynki i chłopcy przenieśli się do miejsca z duszą "Klasowego Ziołowego SPA".

W trakcie warsztatów poznali prawidłowy sposób pielęgnacji twarzy. Dowiedzieli się jak w domowym zaciszu można łatwo i szybko przygotować toniki, kremy, maseczki oraz peelingi. A wszystkie oczywiście z naturalnych składników, z dodatkiem ziół, bez parabenów i innych substancji chemicznych. Uczniowie stworzyli własny krem z najprawdziwszego liścia aloesu, wodę bławatkową do rąk oraz wodę różaną, która służyła jako tonik do twarzy.

Po atrakcyjnych, pełnych pozytywnych emocji zajęciach, przyszedł czas na relaks. Dzieci przy odprężającej muzyce, zaznały odpoczynku. Nawilżyły swoje buźki samodzielnie zrobionymi ziołowymi kosmetykami.

Ten rodzaj zdobywania wiedzy o składnikach kosmetyków, o ich tworzeniu, był bez wątpienia pełną radości przygodą.