Podsumowanie miesiąca matematycznego

W pierwszym tygodniu marca uczniowie klas 4-8 wraz z wychowawcami przygotowywali na godzinie wychowawczej plakaty matematyczne. Następnie zrobili z nich wystawę na pierwszym piętrze, którą przez cały miesiąc można było oglądać.

W drugim tygodniu spędzaliśmy razem matematyczne przerwy, w kąciku matematycznym czekały na uczniów zagadki, rebusy i krzyżówki matematyczne. Na lekcjach rozwiązywaliśmy krzyżówki w formie kodów QR, przypominając podstawowe zagadnienia z matematyki.

W trzecim tygodniu odbył się konkurs matematyczny Vabank, szczegóły zamieściliśmy w poprzednim poście - ogłaszając wyniki. Dla pozostałych uczniów, na lekcji czekała zabawa Escaperoom.

W ostatnim tygodniu, odbyło się wielkanocne kodowanie.

W marcu zostały również zorganizowane konkursy: portret słynnego matematyka, wystawa prac stoi na parterze przy wejściu do szkoły oraz szkolny konkurs eko-logiczne przyrządy matematyczne. Wyniki konkursu ogłosimy w poniedziałek 8 kwietnia, dyplomy oraz nagrody będą wręczone przez nauczycieli matematyki.