SPOTKANIE Z PISARKĄ EWĄ NOWAK

Dnia 17 kwietnia, w bibliotece szkolnej, odbyło się kolejne spotkanie autorskie. Tym razem adresowane do nieco starszych uczniów, bowiem naszym gościem była pisarka, publicystka, autorka felietonów oraz powieści dla dzieci i młodzieży - Pani Ewa Nowak.

Wśród młodych czytelników znana z lektury „Pajączek na rowerze”, ale też bardziej oczytanym z takich tytułów jak „Bardzo biała wrona” czy „Wszystko tylko nie mięta”.

Na spotkaniu uczniowie poznali energiczną, życzliwą autorkę, która w bardzo otwarty sposób oraz z ogromnym poczuciem humoru opowiadała o źródłach inspiracji, z których czerpała przy tworzeniu swoich kolejnych powieści. Dużo uwagi autorka poświęciła omówieniu problemów, z którymi borykają się nastoletni bohaterowie jej książek, dając młodym ludziom przykłady do osobistych przemyśleń. Podkreślała znaczenie podstawowych wartości takich jak uczciwość, szczerość wobec siebie i innych, przyjaźń, miłość i szacunek do drugiego człowieka.

Swoimi przemyśleniami i pozytywną energią, zaraziła wielu młodych czytelników i dodała im wiary we własne siły. Nasi uczniowie odpowiadali na pytania autorki, a w drugiej części sami zadawali pytania. Pisarka nie unikała szczerych odpowiedzi, nawet na najtrudniejsze z nich.

Pod koniec spotkania laureaci konkursu „Reklama na książkę Ewy Nowak”, organizowanego przez nauczycielki języka polskiego – Monikę Cacko, Katarzynę Kieres oraz Patrycję Makuch - Bielak we współpracy z biblioteką szkolną, którzy stworzyli plakat reklamujący wybraną książkę, mieli okazję osobiście odebrać nagrody z rąk pisarki. Wśród nagrodzonych za wykonany plakat, którzy w nagrodę otrzymali książki Ewy Nowak, znaleźli się następujący uczniowie:

1 miejsce – Daniel Bartosiak (klasa 6C),

2 miejsce – Michał Zabijak (klasa 7C),

3 miejsce – Lilianna Aleksiun i Zuzanna Czarnota (klasa 7C),

Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Waśkiewicz (klasa 7C), Zuzanna Górecka (klasa 7D), Anna Hurzhi oraz Wiktoria Wilczyńska (klasa 7D).

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział.

Po spotkaniu Pani Ewa Nowak podpisywała swoje książki, składała autografy i pozowała do zdjęć z uczniami.

Mamy nadzieję, że spotkanie na długo pozostanie w pamięci naszych młodych czytelników i skłoni wielu z nich do sięgnięcia po książki nie tylko zaproszonej pisarki.

Spotkanie zostało zorganizowane przez bibliotekę szkolną w ramach promocji czytelnictwa związanego z realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas: 7C, 7B oraz 7D.