Las w słoiku

5 listopada w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Mały ekolog” klasa 1b i 1d wzięła udział w warsztatach florystycznych „Las w słoiku, szklane ogrody ”. Zajęcia poprowadziło sympatyczne małżeństwo, które na co dzień zajmuje się ogrodnictwem.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem wzięły udział w warsztatach. Z dużą uwagą słuchali opowiadań prowadzących, zadawali pytania i dopytywali jak dbać o kwiaty.
Uczniowie mieli okazję stworzyć swój własny mini ogród w pięknym, szklanym naczyniu. Do wykonania zadania potrzebowali niewielkie żywe roślinki, duże i szklane naczynie, ziemię, węgiel aktywny, kolorowy piasek, żwirek i kamyki.
Piękne aranżacje z użyciem kwiatów doniczkowych uczniowie zabrali do swoich domów. Obiecali, że będą o nie dbać :)