Spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem

Dnia 20 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem, autorem znanej i bardzo lubianej lektury dla klas drugich „Cukierku, Ty Łobuzie”.

Na spotkaniu z pisarzem dzieci miały okazję dowiedzieć się bardzo wielu ciekawostek dotyczących powstania i samych bohaterów książki, m.in. dlaczego kot z książki nazywa się Cukierek, kiedy i dlaczego Pan Cichoń napisał swoją pierwszą książkę, a także skąd czerpie pomysły do tworzenia nowych przygód niezwykłego kociego bohatera.

Okazało się, że książki te powstały przypadkowo, w czasie kiedy Pana Cichonia starszy syn Marcel zaczynał przygodę z książką i okazało się, że nie za bardzo lubi czytać. Tata wymyślił więc sposób, żeby syna do tego zachęcić i napisał książkę, której głównymi bohaterami zostali - on sam i jego kot Cukierek. Sposób okazał się trafiony i książka stała się ulubioną, nie tylko dla syna ale i wielu innych dzieci. Z czasem zapisano ją także na listę lektur szkolnych.

Uczniowie byli też szczęśliwi i podekscytowani możliwością zadawania pytań, których było co nie miara, a Pan Cichoń z chęcią na nie odpowiadał, choć czasami nie było łatwo. Chętni uczestnicy spotkania mieli także okazję zakupić książki autora i otrzymać autograf z imienną dedykacją.

Spotkanie zostało zorganizowane przez bibliotekę szkolną w ramach realizacji planu związanego z promocją czytelnictwa w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na 2021-2025, oraz współpracy z wychowawczynią klasy 2D realizującą projekt czytelniczy „Czytanie daje supermoc”. Uczestnikami byli uczniowie wszystkich klas drugich biorący udział w projekcie ( 2A, 2B, 2C, 2D, 2E, 2F, 2G) oraz klasy 1E i 1B.