Matematyczny Konkurs dla klas 4-8 Ekologiczne pomoce/przyrządy matematyczne

Liczydło z korków od butelki?  A może z rozsypanych korali mamy? Cyrkiel z patyków zebranych w lesie? Tabliczka mnożenia z kolorowych korków?

A może masz jakiś inny pomysł na domowe, ekologiczne przyrządy matematyczne?

Jeśli tak, to zapraszamy do udziału w konkursie!

1. Organizatorem konkursu "Ekologiczne przyrządy matematyczne" są nauczyciele matematyki w Szkole Podstawowej Nr 6 w Ząbkach.

2. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie kl. 4 ,5, 6, 7 i 8 Szkoły Podstawowej Nr 6 w Ząbkach.

3. Konkurs polega na przygotowaniu ekologicznego przyrządu matematycznego lub pomocy naukowej związanej z matematyką.

4. Tematem przewodnim konkursu jest zbliżający się Dzień Ziemi oraz połączona z nim matematyka.

5. Celem konkursu jest ponowne użycie rzeczy, które mamy w domu i wykorzystanie ich w inny ciekawy sposób.

6. Technika pracy jest dowolna.

7. Prace można przynosić do nauczycieli matematyki.

8. Jedna osoba, może złożyć tylko jedną pracę.

9. Na prace czekamy Od 1 marca 2024 r. (piątek) do 15 marca 2024 r. (piątek).

10. Praca musi być podpisana imieniem, nazwiskiem oraz klasą.

11. Przy ocenie prac będziemy brać pod uwagę estetykę wykonanej pracy, samodzielność, oryginalny pomysł, zgodność z tematem, ilość użytych rzeczy z recyklingu.

12. Najlepsze prace zostaną wyróżnione nagrodami (1, 2, 3 miejsce), a każdy uczestnik konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom.

13. Prace wykonane po terminie nie będą oceniane.

14. Uczestnik biorący udział w konkursie jednoznacznie wyraża zgodę na publikację jego pracy na Szkolnej Stronie szkoły oraz na szkolnym korytarzu, podczas wystawy prac.

15. Przystępując do Zabawy uczestnik akceptuje niniejszy regulamin.