Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki

Pasowanie na czytelnika staje się tradycją naszej szkolnej biblioteki.

Uroczystości odbyły się w lutym i marcu, wzięły w nich udział wszystkie klasy pierwsze wraz z wychowawcami.

Zanim nastąpiło uroczyste przyrzeczenie, pierwszoklasiści mogli wysłuchać piosenki „Witajcie w naszej bajce” i obejrzeć przedstawienie pt. „Urodziny Kopciuszka”. Wszystko w wykonaniu koleżanek i kolegów ze starszych klas.
Uczniowie klasy pierwszej nie byli tylko biernymi widzami, ale poprzez pytania zadawane im przez prowadzących aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu i bardzo chętnie odpowiadali na pytania związane z bohaterami bajek czy też z poszanowaniem książek. Z uwagą wysłuchali skarg bohaterów bajek o traktowaniu książek i rad Kopciuszka o sposobach postępowania z książkami.

Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia wszyscy pierwszoklasiści otrzymali książkę pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek wraz z przewodnikiem dla rodziców "Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!" oraz dyplom i zakładkę.