Luty w świetlicy!

Ten artykuł zaczniemy trochę inaczej niż zwykle! Zaraz przeczytacie kilka zdań, które naprowadzą Was na święto, które obchodziliśmy w tym miesiącu w naszej świetlicy! Jesteście gotowi? Zaczynamy!

W tym dniu każdy z nas ubrany był na czerwono. BA! Niektórzy mieli nawet tematyczne gadżety i niezwykłe akcesoria, które dopełniały nasze stroje. Wśród nich znalazły się między innymi zabawne okulary oraz opaski na głowę z napisem „Love”. Podczas tego wydarzenia można było dostrzec przeróżne dekoracje i mnóstwo balonów w kształcie serc!

Już się domyślacie, co to za święto?! Zgadliście! To nic innego jak WALENTYNKI, czyli dzień wyrażania sympatii, przyjaźni oraz wzajemnej życzliwości. Z tej okazji własnoręcznie wykonaliśmy trójwymiarowe kartki walentynkowe, przepiękne laurki oraz serduszka na szydełku, którymi obdarowaliśmy bliskie nam osoby. Uczestniczyliśmy w przygotowanych zabawach i grach integracyjnych, a na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce.

W pierwszym tygodniu lutego wybraliśmy się w bardzo odległą i mroźną podróż by móc odkryć nieznane tajemnice Arktyki i Antarktydy. W trakcie zajęć mieliśmy szanse bliżej poznać zamieszkujące na tych terenach zwierzęta oraz występującą tam roślinność. Przeglądaliśmy
także czasopisma i książki podróżnicze, a po ich przeczytaniu na myśl nasuwało nam się jedno pytanie… Jakby to było, gdyby nam udało się zdobyć, któryś z biegunów?

Temat kolejnego tygodnia związany był z naszymi polskimi górami. Wspólnie podziwialiśmy tradycyjne stroje góralskie, wsłuchiwaliśmy się w muzykę charakterystyczną dla tego regionu, a nawet próbowaliśmy mówić gwarą! Chętne osoby wzięły również udział w świetlicowym
konkursie na najładniejszy krajobraz górski. Patrzejcie na nase pjykne łobrozki, HEJ!

Ostatnie dni lutego to zajęcia tematyczne związane z twórczością H.Ch. Andersena i Braci Grimm. Podczas tego tygodnia odkryliśmy świat najpiękniejszych baśni. Czy wiecie, co powstanie z połączenia kleju w płynie, barwnika, sody oczyszczonej, brokatu i płynu do soczewek? Odpowiedź ma pięć liter: SLIME! Bo o nim tu mowa, to niebywale rozciągliwa, puszysta oraz lejąca masa plastyczna, która zdobyła serca dzieci (w tym naszelaughing) na całym świecie! Każdy, kto próbował zrobić slime’a, ten doskonale wie, że nie jest to wcale takie proste zadanie. Odpowiednie proporcje składników to klucz do „glutkowego” sukcesu!

Nam się udało! Koniecznie musicie spróbować i Wy, bo zabawa tą masą plastyczną sprawia wiele radości, a przy tym działa odstresowująco.

Nano robaki to mini roboty, dzięki którym nie tylko świetnie się bawiliśmy, ale również wiele się nauczyliśmy. Musicie nam uwierzyć, że te niepozorne, kolorowe robaczki potrafią z niezwykłą zwinnością i szybkością pokonywać pojawiające się na ich drodze przeszkody.
Podczas zorganizowanych w świetlicy warsztatów z robotyki zaprojektowaliśmy, a następnie zbudowaliśmy dla nich specjalny tor przeszkód. Z zaciekawieniem obserwowaliśmy, który nano robot dotrze pierwszy na metę i wygra przeprowadzone przez nas wyścigi.

W tym miesiącu w naszym świetlicowym laboratorium przeprowadziliśmy kolejne zaskakujące eksperymenty. Zajęcia rozpoczęliśmy od doświadczenia, do którego wykorzystaliśmy dwa łatwo dostępne składniki: cynamon i wodę. To niesamowite, że jeśli zanurzymy palce w
wodzie, na powierzchni której rozsypany jest cynamon, to po ich wyciągnięciu pozostaną one zupełnie suche. Ponadto w naszym kąciku badawczym dowiedzieliśmy się, w jaki sposób można napompować balon bez użycia pompki lub ust, a na koniec wykonaliśmy lampę lawę.

Jak sami widzicie w lutym wiele się u nas działo… Chociaż zimowe miesiące powoli się kończą, to z uśmiechem na twarzy oczekujemy pachnącej i kwitnącej wiosny!