Wycieczka klasy 8A do Centrum Nauki Kopernik

22 marca klasa 8A miała możliwość zwiedzania wystaw w Centrum Nauki Kopernik oraz udziału w warsztatach fizycznych.

Głównym celem zajęć było rozwijanie zainteresowań nauką, inspirowanie do obserwacji, doświadczeń, upowszechnianie osiągnięć nauki i techniki, integracja grupy.

Podczas warsztatów uczniowie zdobyli wiedzę praktyczną dotyczącą zastosowania ciekłego azotu, zatytułowaną „W chłodzie”.

W laboratorium fizycznym było „naprawdę zimno!”. Uczniowie doświadczyli baaardzo niskich temperatur, przekonali się, czym jest temperatura i jak wpływa na materiały o rożnych stanach skupienia. Poznali nadprzewodniki oraz zrozumieli i znaleźli dla nich bardzo ciekawe zastosowanie w życiu codziennym.
Laboratoria fizyczne to miejsca niezwykłe. W kilkuosobowych zespołach, pod okiem specjalistów, uczniowie wykonali samodzielnie ciekawe, a niekiedy także niesamowite doświadczenia. Podczas zajęć odkryli w sobie pasje, o jakie się nie podejrzewali!

Autor: KD