Spotkanie z Waldemarem Cichoniem dla klas 1 i 3

Dnia 27 marca, dzień przed przerwą świąteczną, w naszej szkole miało miejsce kolejne spotkanie autorskie ze znanym i bardzo lubianym przez dzieci pisarzem, autorem słynnego Cukiereczka – Panem Waldemarem Cichoniem.

Tym razem opowieści i różnych ciekawostek związanych z powstaniem książek o słynnym kociaku mieli okazję posłuchać uczniowie klas pierwszych i trzecich.

Młodzi czytelnicy dowiedzieli się, m.in. skąd w książce wziął się Cukiereczek oraz w jaki sposób pisarz zachęcił swojego syna do czytania książek. Autor przybliżył także uczniom cały proces powstawania książki: od pomysłu autora po sprzedaż w księgarni. Dzieci były bardzo zaskoczone ilością osób zaangażowanych w jej tworzenie.

W dalszej części autor przeczytał uczestnikom swój ulubiony fragment książki o Cukiereczku, którego uczniowie wysłuchali ze szczególną uwagą. Po czym, nadszedł czas na zadawanie pytań, których było co nie miara. Uczniowie byli zainteresowani zarówno samym pisarstwem autora jak i innymi faktami z jego życia. Na niektóre z nich nie było łatwej odpowiedzi.

Pod koniec spotkania młodzi czytelnicy mieli niepowtarzalną okazję zakupu książek autora z jego autografem i specjalną dedykacją, z czego wielu z radością skorzystało. Na pożegnanie Pan Waldemar obejrzał wystawę pięknych ilustracji do swoich książek, które z tej okazji wykonali uczniowie z klas pierwszych.

Mamy nadzieję, że wizyta ulubionego pisarza naszych uczniów na długo pozostanie im w pamięci i zachęci do sięgania po książki także innych autorów.

Spotkanie zostało zorganizowane przez bibliotekę szkolną. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas 3A, 3B, 3C, 3D, 3E, 3F oraz klasy 1A, 1B, 1C, 1D oraz 1F.