Klasy 3b i 3d w Centrum Nauki Kopernik

W minionym tygodniu uczniowie klasy 3b i 3d spędzali czynnie czas samodzielnie eksperymentując w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Był to czas zgłębiania wiedzy z różnych dziedzin nauki, ale i świetnej zabawy.
Każdy poczuł się jak badacz i odkrywca. Uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia, przekonując się, jak zmysły pozwalają odbierać świat. Sprawdzali możliwości swojego ciała, wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów, podatność na iluzję. Doświadczenia pomogły im zrozumieć zjawiska związane z wodą, falami czy prądem. Uczniowie mieli także okazję spotkać samego Mikołaja Kopernika, który dzięki sztucznej inteligencji potrafi porozmawiać na wszystkie tematy, nie tylko te związane z astronomią.
Wizyta w Centrum Nauki Kopernik była fantastyczną przygodą dla uczniów, zainspirowała ich do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.