Spotkanie autorskie z Hanną Niewiadomską

19 maja w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z Hanną Niewiadomską.

W wydarzeniu uczestniczyły klasy: 1b, 1f, 2a, 2e.

Autorka wierszy dla dzieci poprowadziła warsztaty „Zabawy z poezją” wprowadzając młodych czytelników w magiczny świat tego gatunku literackiego. Można było posłuchać takich wierszy jak: „Wilk dentysta”, „Skarpety”, „Zaraz”, „Bąk”, „Felek Kartofelek” i wiele innych.

Poetka zachęcała by zostać molem książkowym, który czyta książki a tym samym rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę i czerpie satysfakcję z czytania.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję tworzyć razem z gościem wiersze, dobierać rymy i podsuwać pomysły na nowe wiersze. Radosny i żartobliwy świat przedstawiony w twórczości Hanny Niewiadomskiej to zachęta dla dzieci do sięgania po książkę.