Relacja z konkursu "W magicznym świecie baśni H. CH. Andersena"

Dnia 14 czerwca odbył się finał 3 konkursu czytelniczo-plastycznego „W magicznym świecie baśni H. Ch. Andersena” organizowanego przez bibliotekę szkolną w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek Szkolnych.

Konkurs składał się z 3 etapów i adresowany był do klas 2 i 3.

Do I etapu, który odbył się 12 maja, przystąpiło 24 chętnych.. Uczestnicy mieli do napisania test z 12 baśni H. Ch. Andersena. Najlepsi przeszli do etapu II, w którym należało wykonać ilustrację do wylosowanej przez siebie baśni. Dzieci dobrze wykonały swoje zadanie i wszystkie (13 osób) dostały się do upragnionego finału. Wśród najlepszych znalazły się prace: Krzysztofa Zamęckiego (kl. 2D), „Calineczka”; Stanisława Wójcika (kl. 2D) „Mała syrenka” oraz Gabrieli Augustyniak (kl. 3C) „Dzielny ołowiany żołnierz”. Komisja także wyróżniła 2 ilustracje: Nikoli Grabskiej (kl. 2B) i Alicji Orzeszek (kl. 2C).

Wykonane prace pozwoliły wszystkim na uczestnictwo w ostatniej części konkursu, która odbyła się w bibliotece szkolnej. Uczniowie musieli wykazać się nie lada wiedzą. Okazało się, że wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani. Wśród najlepszych znaleźli się:

I miejsce - Krzysztof Zamęcki - kl. 2D,

II miejsce - Magdalena Marczak - kl. 2D,

III miejsce Magdalena Cybulska - kl. 2A.

Dodatkowo wyróżniono uczniów Zuzannę Więcławską - kl. 3B (IV miejsce) oraz Stanisława Wójcika - kl. 2D, Karolinę Litwiniec - kl. 3B i Kornelię Cabanowską - kl. 3A (V miejsce).

Wszystkim finalistom SERDECZNIE GRATULUJEMY i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach czytelniczych.

Bibliotekarz Aleksandra Waligórska