Lato w mieście 2023

Lato to czas beztroski i zabawy. Zespół "Lata w mieście" w SP6 dołożył wszelkich starań, by właśnie taki był nasz udział w tej akcji. Dzieci w piątek 14 lipca opuszczały budynek z kieszeniami wypchanymi słońcem i wspomnieniami, które (mamy nadzieję) będą im towarzyszyć jeszcze dłuuuuugo smile

Ale wypada zacząć od początku... Kilkudziesięciu uczestników akcji "Lato w mieście" w SP6 miało okazję skorzystać z wielu atrakcji. Pierwszego dnia, oprócz aktywności na hali sportowej oraz zajęć tematycznych, dzieci bawiły się w Bumper Balls - ogromne dmuchane kule, które pozwoliły poczuć się niczym we wnętrzu gry komputerowej!

Kolejny dzień przyniósł nowe wrażenia - warsztaty, podczas których nasi Milusińscy wykonali aromatyczne sole do kąpieli. Z pewnością niejedna kąpiel tego dnia pachniała truskawkami lub gumą balonową.

Środa to ochłoda w ząbkowskim basenie, gdzie pod okiem ratowników i wychowawców zabawa była fantastyczna i bezpieczna, a po powrocie kolejna okazja do pracy twórczej - "Ogród Wróżek". Przepiękne kompozycje z wykorzystaniem piasku, kamyków, szyszek, mchu, muszelek oraz gotowych elementów przeniosły nas w magiczny świat miniatur. Ogródki oczywiście dzieci zabrały ze sobą, by zdobiły te duże ogrody, balkony lub parapety i zapraszały świat fantazji do dziecięcych snów.

Czwartek to w SP6 dzień wyjazdu. Podróż do Julinka upłynęła pod znakiem uśmiechu, zabawy w strefie wodnej nie byłoby końca, gdyby nie deszcz... na szczęście nasze dzieciaki w czasie deszczu się nie nudzą. Po obiedzie co prawda trzeba było wracać, ale Julinek obdarował wszystkich uczestników voucherami na wejście do parku, gdy wróci pogoda. W szkole zaś czekała słodka drożdżówka na podwieczorek.

Ostatniego dnia ćwiczyliśmy przede wszystkim palce. Dzieci wykonały breloczki oraz ozdobne zawieszki metodą makramy i nikt nie powiedział, że nie umie! Piękne i kolorowe ozdoby na pewno powrócą przyczepione do kluczy, plecaków lub piórników.

Każdego dnia staraliśmy się, by dzieci miały okazję korzystać z aktywności na świeżym powietrzu, ekspresji twórczej oraz do odrobiny odpoczynku. Niemal każdego dnia akcji uczestnicy mieli też okazję korzystać z zasobów Laboratoriów Przyszłości. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się długopisy 3D, dzięki którym powstawały magiczne, optymistyczne okulary oraz inne fantastyczne projekty.

Cieszymy się, że mogliśmy umilić naszym podopiecznym ten czas i już czekamy na kolejne spotkania.

Do zobaczenia!