AleMózgi - konkurs matematyczno - informatyczny dla uczniów klas 5-8

Zapraszamy uczniów klas 5-8  do udziału w bezpłatnym, ogólnopolskim konkursie matematyczno-informatycznym AleMózgi  (www.alemozgi.pl).

Podczas trwania konkursu uczniowie będą mieli możliwość nauki programowania. Celem jest popularyzacja nauki programowania oraz rozwijanie umiejętności matematyczno-informatycznych wśród młodzieży szkolnej.

Chętni do udziału w konkursie, zgłaszają się do swojego nauczyciela informatyki do dnia 4 października.

O konkursie

Konkurs składa się z trzech etapów:

• I etap (szkolny)

• Przeprowadzony przez nauczycieli  w tygodniu 23-28 października 2023.

• Arkusze z zadaniami zostaną przesłane do zgłoszonych szkół (przykładowe zadania: www.alemozgi.pl/zadania). Test zawiera 20 zadań matematycznych i logicznych do rozwiązania w ciągu 40 minut.

• Odesłane arkusze zostaną sprawdzone przez Organizatorów.

• Do II etapu zakwalifikowanych zostanie co najmniej 500 uczestników, którzy uzyskają najwyższą liczbę punktów oraz przynajmniej 1 uczeń z każdej zgłoszonej szkoły.

• Uczniowie oraz nauczyciele uczniów, którzy awansują do II etapu otrzymają dostęp do dedykowanych materiałów do nauki języka Python na platformie www.codeforia.com.

• II etap (online)

• 10 zadań sprawdzających wiedzę z zakresu programowania w języku Python. Zadania będą dostępne przez 7 dni w terminie 18-24 marca 2024.

• Uczniowie, którzy awansują do III etapu otrzymają książkę "Zaprzyjaźnij się z algorytmami" wydawnictwa PWN. W podręczniku opisano podstawowe metody projektowania algorytmów.

• III etap (online)

• 5 zadań algorytmicznych do rozwiązania w języku Python w trakcie 3 godzinnej sesji, która odbędzie się 18 maja 2024.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

koordynator - Aneta Majewska