Nie pozwól wygrać depresji

Od września 2022 roku Samorząd Województwa Mazowieckiego finansuje "Program profilaktyki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych dla dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego" na lata 2022-2024.

Głównym celem programu jest identyfikacja zaburzeń depresyjnych u dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 21 lat. Zakłada przeprowadzenie badań przesiewowych wśród dzieci i młodzieży (po spełnieniu określonych kryteriów) oraz, dla osób, które uzyskają w badaniu wynik pozytywny, umożliwienie konsultacji ze specjalistą, skorzystania z sesji terapeutycznych (maksymalnie 25 sesji) oraz podsumowania terapii.

Pozostałym uczestnikom badania proponowany jest dobrowolny udział w edukacji z zakresu profilaktyki depresji.

Udział w programie jest bezpłatny, finansowany z budżetu województwa.

Szczegóły: Profilaktyka zaburzeń depresyjnych wśród dzieci i młodzieży (mazovia.pl)