Wrzesień w świetlicy!

Witajcie w nowym roku szkolnym!

Minęło trochę czasu od naszego ostatniego artykułu, mamy jednak nadzieję, że o nas nie zapomnieliście i po cichu liczymy, że trochę się za nami stęskniliście! Wypoczęci, z zapasem sił i dobrym humorem, zabieramy Was w kolejną podróż przez świetlicowe opowieści. Przyszykujcie się na comiesięczną dawkę pozytywnej energii płynącej prosto z naszej świetlicy szkolnej! Zacznijmy zatem od września…

Pierwszy tydzień tego miesiąca upłynął nam na wspólnych grach i zabawach integracyjnych, które nie tylko wywołały na naszych twarzach uśmiech, ale również pomogły nam się lepiej poznać. Ponadto poruszyliśmy temat bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu w świetlicy, a wszystkie powstałe pomysły umieściliśmy w tak zwanym „Kodeksie Świetliczaka”.

W kolejnym tygodniu wróciliśmy pamięcią do ciepłych, słonecznych, letnich dni. Jak się okazało, każdy z nas przywiózł bagaż pełen wakacyjnych wspomnień. Nasze podróże zarówno te małe, jak i te duże uwieczniliśmy w licznych pracach plastycznych i technicznych. Jesteście w stanie odgadnąć, gdzie byliśmy i jakie miejsca zwiedziliśmy?! Polecamy obejrzeć załączoną fotorelację, tam z pewnością odnajdziecie odpowiedź na to pytanie!

„Na rowerze czy na nogach – niech bezpieczna będzie droga” pod takim hasłem minął nam trzeci tydzień w świetlicy szkolnej. Podczas zajęć tematycznych przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wykonaliśmy recyklingowe sygnalizatory świetlne oraz zaprojektowaliśmy niepowtarzalne zawieszki odblaskowe.

Pod koniec września przyszedł czas na zajęcia związane z jesienią. Dowiedzieliśmy się, jakie są cechy charakterystyczne dla tej pory roku oraz obserwowaliśmy zmiany, które zaszły w przyrodzie.

Woreczek strunowy, odrobina żelu do włosów, kolorowe koraliki oraz marker to niezbędne artykuły potrzebne do wykonania woreczków sensorycznych. Wszystkie chętne osoby mogły stworzyć takie kreatywne zabawki w trakcie zajęć manualnych pt.: „Sensoryka dla Smyka”. Własnoręcznie zrobione woreczki sensoryczne wykorzystaliśmy do przeróżnych ćwiczeń i konkurencji.

Na koniec opowiemy Wam o nietypowych warsztatach, w których przyszło nam uczestniczyć!

Pewnego, wrześniowego dnia, świetlica wyglądała zupełnie inaczej niż zwykle… W szybach zawisły zielono – czerwone dekoracje, na środku stanął duży, pomarańczowy namiot, a z głośników dochodziły spokojne dźwięki drewnianych instrumentów. Szybko zorientowaliśmy się, że nasza sala przemieniła się w wielobarwną wioskę rdzennych mieszkańców Ameryki.

Aby stać się mieszkańcem tej wioski, należało wykazać się sprytem, zwinnością oraz szybkością we wszystkich przygotowanych zabawach. Każdy z nas przeszedł ten test celująco! W nagrodę dostaliśmy pióropusze oraz chrupiącą przekąskę. Na twarzach chętnych osób pojawiły się kolorowe wzory, a we włosach różnorodne ozdoby wplecione w warkocze. Naszą całodniową zabawę zakończyliśmy pamiątkowymi zdjęciami w Tipi. Był to z pewnością najfajniejszy dzień w tym miesiącu!

Tym sposobem minął nam pierwszy miesiąc roku szkolnego, choć tęsknimy za wakacjami, to doskonale wiemy, że w naszej świetlicy nudzić się nie będziemy!