Czytanie na przerwie

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie.

Projekt jest realizowany w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Celem przedsięwzięcia jest:

- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

- pokazanie, ze czytanie jest ciekawe,

- zachęcanie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Akcja polega na zaangażowaniu jak największej liczby uczniów, którzy pomiędzy zajęciami lekcyjnymi wezmą do ręki interesującą dla siebie książkę i oddadzą się czytaniu. Książkę można wypożyczyć z biblioteki lub przynieść swoją z domu.

W naszej szkole proponujemy przeprowadzić tę akcję 26.X. 2023 r.(tj. czwartek). Zachęcamy nauczycieli klas 1-3 do zorganizowania wspólnego czytania na przerwie. Do wydarzenia mogą się także przyłączyć nauczyciele i pracownicy szkoły.

WSZYSTKICH CHĘTNYCH SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

POBIJMY REKORD !!!

Każda klasa biorąca udział w akcji proszona jest o udokumentowanie wydarzenia zdjęciami i krótkim opisem. Jednocześnie prosimy o podanie liczby uczniów obecnych w tym dniu - biorących udział w akcji czytelniczej.