Spotkanie poetyckie w bibliotece

Dnia 30 listopada w bibliotece szkolnej miało miejsce spotkanie z poezją zorganizowane w związku z 100. rocznicą urodzin noblistki Wisławy Szymborskiej.

W ramach obchodów tej rocznicy biblioteka szkolna zorganizowała wieczorek poetycki, w którym zaprezentowano inscenizację słowno-muzyczną „Poezja w niepoetyckich czasach wciąż żywa”.

Spotkanie prowadziły Panie bibliotekarki, a interpretację wierszy przedstawili wybrani uczniowie z klasy 7A, 8A i 8B. Do wybranych wierszy należały m.in.: „Niektórzy lubią poezję”, „Kot w pustym mieszkaniu”, „Czwarta nad ranem”, czy „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”.

Uczestnicy spotkania mogli też wysłuchać muzycznej interpretacji wiersza „Nic dwa razy się nie zdarza”, w wykonaniu grupy muzycznej prowadzonej przez Panią Małgorzatę Lewandowską. To piękne wykonanie wprowadziło wszystkich w melancholijny nastrój.

Ponadto pod koniec spotkania zaprezentowany został krótki film o życiu i twórczości poetki „Ostatnie pożegnanie Wisławy Szymborskiej”, z którego uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia noblistki.

W spotkaniu uczestniczyła Pani wicedyrektor Aneta Misiewicz-Przyborowska, nauczyciele oraz uczniowie klas 7A i 8B.

Mamy nadzieję, że udział w uroczystości zachęci uczniów do bliższego zapoznania się z bogatą twórczością poetki.

„Nic dwa razy się nie zdarza…”, ale my mamy nadzieję, ze spotkania z poezją w naszej bibliotece staną się tradycją.