Spotkanie z Yvette Żółtowską-Darską

29 listopada 2023 w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z Yvette Żółtowską-Darską, autorką książek o futbolu i słynnych piłkarzach wydanych w 10 krajach.

W spotkaniu uczestniczyły klasy: 3C, 4B, 4C i 4D.

Pisarka zainspirowana pasją syna do piłki nożnej napisała m.in. o: Robercie Lewandowskim, Messim, Mbappe, Ronaldo, Haalandzie. Ten ostatni, jak się dowiedzieliśmy, odwiedził Ząbki w 2016 roku w związku z rozgrywanym Pucharem Syrenki i nagrał wspólnie z kolegami z drużyny klip raperski.

Pasjonaci piłki nożnej mogli sprawdzić swoją wiedzę o klubach piłkarskich, zawodnikach, mundialach i posłuchać ciekawostek o swoich idolach.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał plakat i naklejkę z autografem gościa. To było niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu: „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji programu: „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025”.

mein