Czytanie na dywanie

W ramach akcji "Czytanie na dywanie" w bibliotece szkolnej, odbyły się spotkania z klasami pierwszymi.

Celem tych spotkań jest zachęcanie do czytania i obcowania z książką najmłodszych grup.

Tematem przewodnim były obchody Dnia Postaci z Bajek. Dzieci dowiedziały się jaka jest geneza tego święta i komu zawdzięczamy jego świętowanie. Wspólnie przeczytaliśmy książkę Orianne Lallemanda „O wilku, który trafił do Baśniowego Lasu”, rozmawialiśmy o postaciach i bajkach, do których trafił tytułowy bohater. Wilk okazał się być pomocny i życzliwy dla wszystkich spotkanych mieszkańców bajkowego lasu.
Pierwszoklasiści zmierzyli się z zagadkami o baśniach i bajkach a także zadaniami sprawdzającymi znajomość tego rodzaju literatury.