Akcja "POMOŻ DZIKOM WRÓCIĆ DO LASU "

Jesienią nasza szkoła przyłączyła się akcji Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Wołominie "Pomóż dzikom wrócić do lasu ".
Cel akcji to edukacja dotyczącą zagrożeń związanych z wolnożyjącymi dzikami.
Dziki pojawiają się w miastach, gdyż mogą one tam znaleźć obfitą bazą pokarmową, w tym w żołędzie.
Pojawianie się dzików budzi wśród mieszkańców zaniepokojenie, dziki też niszczą tereny zielone, bałaganią itp.

Akcja miała również na celu uzbieranie jak największej ilości żołędzi i przekazanie ich kołu łowieckiemu ARTEMIDA. Zbiórka żołędzi przez ludzi ograniczy ich ilość w miastach. Brak pożywienia spowoduje, że dziki chętniej zostaną w lesie, swoim naturalnym środowisku bytowania. Dodatkowo w lasach zostaną rozsypane uprzednio zebrane żołędzie.

Jesteśmy dumni z uczniów naszej szkoły i dziękujemy za liczne zaangażowanie w akcję. Zarówno w część edukacyjną zaangażowanych było wielu uczniów, głównie z Samorządu Uczniowskiego, jak i w akcję zbierania żołędzi. Łącznie  udało nam się uzbierać 160 kg żołędzi. To bardzo dobry wynik!
Wśród osób wyróżnionych przez Starostwo Powiatowe w Wołominie znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:

Kacper Ługowoj z klasy 5e, który uzbierał 66kg żołędzi
Emma Nikodemska z klasy 2a, która uzbierała 23,7kg żołędzi.

Gratulujemy!