Zima w mieście 2024

Akcja "Zima w mieście" po raz kolejny okazała się świetną alternatywą dla wyjazdowych obozów oraz remedium na zimową nudę. Zgłoszeni ucziowie na "Zimę w mieście" w SP6 w Ząbkach tej nudy nie mieli nawet przez chwilę...

Pierwszego dnia nasi podopieczni trenowali swoje umiejętności na lodowisku krytym na warszawskim Targówku. Zabawom i śmiechom mogłoby nie być końca, gdyby nie ograniczenia czasowe, bo w szkole już czekał ciepły posiłek oraz propozycje różnorakich zajęć.

Wtorek to poważna wizyta w centrum zarządzania Państwem, czyli w siedzibie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Niezwykłym przeżyciem była możliwość obserwowania początku obrad Sejmu. Dla przełamania poważnej atmosfery "odpoczęliśmy" w centrum wspinaczkowym "Mural", gdzie głowy i mięśnie zajmowały nam trasy wspinaczkowe o różnym stopniu trudności. Kto wie, może u kogoś obudziła się miłość do wspinaczek?

Środa była chwilą odpoczynku od wyjazdów, ale na pewno nie była przez to mniej atrakcyjna. Tego dnia dzieci miały szansę na udział w warsztatach z osobą ociemniałą oraz poznać prawdziwego psa-przewodnika. Zajęcia były źródłem wielu ciekawych informacji oraz pomogły lepiej zrozumieć realia życia osób niewidomych i niedowidzących.

Czwartek to dzień zabawy w sali zabaw "Hula-Kula", gdzie podopieczni "Zimy w mieście" mieli do dyspozycji niekończące się labirynty, basen z piłkami, zjeżdżalnie i wszystko to, o czym tylko można zamarzyć. Na koniec wizyty każdy otrzymał słodki upominek.

Ostatni dzień spędziliśmy natomiast wytężając umysły w Centrum Nauki Kopernik, gdzie odkrywaliśmy tajniki praw fizyki oraz uczyliśmy się współpracy i kreatywnego myślenia podczas warsztatów w Majsterni.

Każdy dzień dodatkowo uatrakcyjniały zajęcia w szkole. Dzieci miały do dyspozycji nie tylko salę świetlicową, ale też warsztaty z wykorzystaniem długopisów 3D, maszyn do szycia, zajęcia komputerowe oraz zajęcia sportowe. Dodatkową atrakcją, której nie sposób przecenić, był Festiwal Dmuchańców zorganizowany przez Miasto Ząbki.

Jak zwykle mamy nadzieję, że wspomnienia z "Zimy w mieście" długo będą wywoływać uśmiech na twarzach uczestników i już obmyślamy plan na lato!

Do zobaczenia!