INTERDYSCYPLINY KONKURS „MARATON MŁODEGO TECHNIKA”

31 stycznia w naszej szkole odbył się I etap KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO „MARATON MŁODEGO TECHNIKA” przeznaczony dla uczniów klas VIII szkół podstawowych.

Organizatorem konkursu jest Technikum Elektroniczne nr 3 im. Żołnierzy Armii Krajowej „Żywiciel” w Zespole Szkół Elektronicznych i Licealnych, ul. gen. J. Zajączka 7 w Warszawie.
Celem konkursu jest rozwijanie i kształtowanie wśród młodzieży zainteresowania naukami technicznymi oraz popularyzacja zawodów branży elektrycznej, elektronicznej, informatycznej i dźwigowej.

Etap I konkursu polegał na rozwiązaniu testu wiedzy przygotowanego przez Organizatora z podstawowego zakresu matematyki i fizyki oraz przedmiotów zawodowych (technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk, technik programista, technik urządzeń dźwigowych) z elementami języka angielskiego.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

• W I etapie szkolnym wzięło udział 11 uczniów pod czujnym okiem komisji konkursowej.
  • Do II etapu zakwalifikowało się troje uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki:
    Marcel Kobus z klasy 8b
    Kirichenko Egor z klasy 8b
    Alex Kwasner–Nosha z klasy 8a.

Uczniowie Ci przechodzą do II etapu składającego się z zadań praktycznych, które wykonywane będą na terenie szkoły Organizatora w trakcie obchodów Dnia Technika – Święta Szkoły (29.02.2024 r. lub 1.03.2024 r.).
Nasi reprezentanci będą tworzyć trzyosobowy zespół, który będzie brał udział w konkurencjach sprawdzających różne umiejętności manualne i techniczne (np. wbijanie gwoździa, przyszywanie guzika, składanie komputera).

Wygranym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w II etapie.
Komisja Konkursowa