Styczeń w świetlicy

Z pewnością nie zaskoczymy Was stwierdzeniem, że styczeń to miesiąc, w którym królowała niezapomniana, karnawałowa zabawa! Nie mogło obyć się bez szalonych pląsów na parkiecie, wspólnych gier muzyczno-ruchowych oraz wokalnych konkurencji. Zadbaliśmy również o tematyczny wystrój naszej sali świetlicowej. Na szybach zawisły zakręcone, połyskujące serpentyny, przestrzenne girlandy oraz balony w przeróżnych kształtach i kolorach. Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy wesołego klauna, który nie tylko pięknie prezentował się na gazetce ściennej, ale również rozbawiał nas swoim niepowtarzalnym strojem i bujną czupryną. Szkolny bal karnawałowy zbliża się wielkimi krokami, dlatego my zmykamy dopracowywać nasze wymarzone stroje, a Wy usiądźcie wygodnie i koniecznie czytajcie dalej przygotowany przez nas artykuł!

W pierwszym tygodniu stycznia poznaliśmy noworoczne zwyczaje obchodzone w Polsce i na świecie. Niektóre z nich są naprawdę zaskakujące i interesujące, dlatego chcemy się z Wami nimi podzielić. Czy wiecie, że Hiszpanie na 12 sekund przed północą zjadają odpowiednio 12 słodkich winogron, zapewniając sobie tym samym pomyślność w nadchodzącym roku? Włosi natomiast w noc sylwestrową jedzą potrawy, których głównym składnikiem jest soczewica. A teraz ciekawostka prosto z azjatyckiego kontynentu! Najbardziej charakterystycznym elementem obchodów chińskiego Nowego Roku jest wszechobecny czerwony kolor. Dostrzeżecie go dosłownie wszędzie! Na ulicach, w domach, tradycyjnych strojach, czy też różnorodnych ozdobach!

Drugi tydzień miesiąca to zajęcia świetlicowe dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Chętne osoby zaprezentowały swoje plany na ten bardzo śnieżny, aktywny i przede wszystkim bezpieczny wypoczynek! Wykonaliśmy także kreatywne prace plastyczne przedstawiające uwielbiane przez nas zabawy i sporty zimowe.

Przed feriami nie mogliśmy również zapomnieć o skrzydlatych przyjaciołach, którzy odwiedzają nasz przyszkolny karmnik. Dlatego też odpowiednio zadbaliśmy o to, by w „ptasiej restauracji” nie zabrakło pożywnych i sycących przysmaków! W trakcie warsztatów technicznych wykonaliśmy kule tłuszczowe z ziarnami, a następnie zawiesiliśmy je w łatwo dostępnych dla ptaków miejscach. Was również zachęcamy do ich przygotowania!

W styczniu naszą świetlicę odwiedziła Pani Edyta Grzywaczewska, która od lat z zaangażowaniem pracuje jako ratownik medyczny. Poprzez zabawę i praktyczne ćwiczenia dowiedzieliśmy się, jak należy postępować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu człowieka. Pod czujnym okiem naszego gościa, odegraliśmy scenki dramowe, które pomogły nam przyswoić wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod koniec warsztatów znalazł się czas na zadawanie pytań, wspólne rozmowy oraz pamiątkowe zdjęcia!

Serdecznie dziękujemy Pani Edycie za przygotowanie ciekawych zajęć i poświęcony nam czas!

Na koniec chcielibyśmy pogratulować naszym dwóm koleżankom: Basi i Valerii, które wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie "Psie Troski" z okazji Światowego Dnia Zwierząt! Wasze prace plastyczne były przepiękne!

Za nami pierwszy miesiąc Nowego Roku! Ferie zimowe skradły nam nieco szkolnych dni, jednak nie oznacza to wcale, że styczeń spędziliśmy w świetlicy mniej aktywnie i kreatywnie! Obejrzyjcie przygotowaną przez nas fotorelację i przekonajcie się sami!wink