"Moja Stolica Mnie Zachwyca" - konkurs poetycki dla klas I-III

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-3 do wzięcia udział w konkursie poetyckim "Moja Stolica Mnie Zachwyca".

Gorąco zachęcamy do rozwijania wyobraźni i zaprezentowania talentów twórczych.

Regulamin Szkolnego Konkursu poetyckiego dla uczniów z klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 6 im. Małgorzaty Dydek w Ząbkach „Moja stolica mnie zachwyca"

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ząbkach.

2. Koordynatorami konkursu są: Katarzyna Dzieciątko, Aneta Masicz, Edyta Krasowska

3. Cele konkursu:

• Rozbudzanie zainteresowań literackich.
  • Zachęcanie do samodzielnej pracy twórczej.
  • Rozwijanie zainteresowania stolicą Polski - jej historią, bogactwem, architekturą, zabytkami.
  • Rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.

4. Warunki uczestnictwa:

• Każdy uczestnik konkursu może zgłosić tylko jeden wiersz nawiązujący do miasta Warszawy-stolicy naszego państwa.
  • Forma wiersza - dowolna, zgodna z artystycznymi wyborami twórców.
  • Treść wiersza - zgodna z tematem konkursu "Moja stolica mnie zachwyca".
  • Do konkursu można zgłaszać tylko wiersze oryginalne, napisane samodzielnie, nigdzie nie publikowane i nie nagradzane. Wiersz nie może być plagiatem utworów zamieszczonych w Internecie.
  • Opis pracy: Tekst wiersza powinien być dostarczony w formie wydruku na kartce A4, bądź napisany odręcznie na kartce formatu A4, jednak bardzo czytelnie. Mile widziane ilustracje do wiersza.
  • Każda praca powinna być opatrzona metryczką informacyjną, umieszczoną na jej odwrocie z następującymi danymi (Imię i nazwisko autora wiersza, klasa).

5. Kryteria oceny:

• Zgodność wiersza z tematem konkursu
  • Oryginalność ujęcia
  • Wartość artystyczna
  • Kreatywność i samodzielność uczestnika konkursu

6. Terminy:

• Termin składania prac: 28.02.2024r. - 20.03.2024r.
  • Prace konkursowe należy dostarczyć bezpośrednio do wychowawców klas.

7. Wyniki:

• Laureaci konkursu otrzymują nagrody rzeczowe, dyplomy i wyróżnienia.
  • Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o wynikach oraz terminie odbioru nagród na stronie internetowej szkoły.
  • Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do zaprezentowania prac w formie wystawy.
  • Prace będzie oceniała komisja konkursowa powołana przez Organizatora.
  • Wzięcie udziału w konkursie (dostarczenie napisanych wierszy) jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych uczestnika.

Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Małgorzaty Dydek w Ząbkach.

Dane dziecka: imię, nazwisko, klasa mogą być publikowane na stronie internetowej szkoły, na profilu Facebook Rady Rodziców oraz na tablicy w siedzibie szkoły.

Dostarczenie wierszy oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu.

Zachęcamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia.