„W świecie dziecięcej poezji” - konkurs recytatorski dla klas I-III

I. Organizator konkursu:
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Małgorzaty Dydek w Ząbkach

II. Koordynatorzy konkursu:
Anna Bartosiak, Iwona Lipka-Rybińska, Magdalena Świder
III. Cele konkursu:
• bogacenie biernego i czynnego języka ucznia,
• ukazanie piękna poezji i rozwijanie zainteresowań poezją dziecięcą,
• kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich,
• uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze.
IV. Zasady uczestnictwa:
Konkurs skierowany jest do chętnych uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Małgorzaty Dydek w Ząbkach.
• Każdy uczestnik prezentuje jeden wybrany wiersz o tematyce konkursowej, którego czas prezentacji nie może przekraczać 5 minut. Możliwa jest recytacja wiersza z charakteryzacją lub rekwizytem.
• Warunkiem uczestnictwa ucznia w konkursie jest przekazanie wypełnionej karty zgłoszenia do wychowawcy – w terminie do 21 marca 2024r.
Kartę zgłoszenia uczeń pobiera od wychowawcy.
• Karty zgłoszeń chętnych uczniów wychowawcy proszeni są przekazać koordynatorom konkursu do 22 marca 2024r.
• Każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest do przedłożenia tekstu recytowanego wiersza w formie papierowej (ksero, tekst oryginalny, tekst przepisany i wydrukowany).
V. Etapy konkursu
• Konkurs ma charakter jednoetapowy, z podziałem na trzy kategorie, tj. klasy pierwsze, klasy drugie, klasy trzecie.
VI. Ocena uczestników konkursu
Powołana komisja dokona oceny uczestników, według następujących kryteriów:
• Dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie.
• Interpretacja utworu.
• Kultura słowa, dykcja.
• Ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).
VII. Terminy
• Konkurs odbędzie się w dniu 25 marca 2024 r. od 5 godziny lekcyjnej na terenie Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Małgorzaty Dydek w Ząbkach.
• Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 25 marca 2024r.
VIII. Nagrody
Komisja wyłoni laureatów konkursu (I, II i III miejsce) w 3 kategoriach, którym przyznane zostaną nagrody rzeczowe oraz dyplomy:
- klasy pierwsze
- klasy drugie - klasy trzecie
Przewidziane są także wyróżnienia oraz dyplomy – podziękowania za uczestnictwo w konkursie.

Nagrody zostaną ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Małgorzaty Dydek w Ząbkach.

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie!
Szkolni koordynatorzy konkursu:
Anna Bartosiak, Iwona Lipka-Rybińska, Magdalena Świder