Wyniki konkursu recytatorskiego "W świecie dziecięcej poezji"

W dniu 25 marca 2024 roku w bibiotece szkolnej odbył się szkolny konkurs recytatorski "W świecie dziecięcej poezji".

Został zorganizowany przez wychowawców klas 2b, 2g i 3a w związku z obchodami Światowego Dnia Poezji.
Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III i wzięło w nim udział 35 uczniów.
Celem konkursu było ukazanie piękna poezji i rozwijanie zainteresowań poezją dziecięcą, uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze, kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich.
Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem przygotowali i zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, a także aktorskie. Każdy z uczestników nagradzany był gromkimi brawami.
Komisja konkursowa w składzie p. Anna Bartosiak, p. Iwona Lipka-Rybińska, p. Magdalena Świder wnikliwie wysłuchała młodych recytatorów dziecięcej poezji i wyłoniła następujących zwycięzców:

Klasy 1
Miejsce 1 - Maria Piskor
Miejsce 2 - Vladyslav Hnativ
Miejsce 3 - Magdalena Tomaka
Hanna Kosieradzka, Adam Danilczuk, Michalina Ramutowska

Klasy 2
Miejsce 1- Alicja Grudziądz
Miejsce 2 - Magdalena Sadowska
Miejsce 3 - Wojciech Kaska
Paweł Kalinowski, Kalina Ochnik, Gabriela Gołębiowska

Klasy 3
Miejsce 1 - Wojciech Kurant
Miejsce 2 - Katarzyna Markowicz
Miejsce 3 - Krzysztof Zamęcki
Artem Kirichenko, Zuzanna Wielgo, Oliwia Kułak

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, a szczególnie zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy być może ponownie za rok!!!