Konkurs „Kiedy myślę o misjach …”

Konkurs „Kiedy myślę o misjach …” jest skierowany do wszystkich uczniów Szkół Podstawowych w mieście Ząbki. Konkurs jest organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach. Koordynatorem konkursu jest ks. Przemysław Matuszewski.

Patronat honorowy konkursu: Komisja Episkopatu Polski ds. Misji.

Konkurs polega na wykonaniu na dowolnym formacie papieru plakatu, który będzie przedstawiał główne cele oraz wyobrażenie dzieci o misji ewangelizacyjnej, edukacyjnej i humanitarnej na każdym kontynencie. Praca plastyczna może być wykonana dowolną metodą (kredki, wydzieranki, kolaż, farby itp.)

Celem konkursu jest:

a. rozwijanie w uczniach wrażliwości i budzenie ducha solidarności z dziećmi i młodzieżą w najuboższych krajach świata;

b. integracja uczniów wokół idei otwartości na inne kultury;

c. motywowanie społeczności szkolnych do podejmowania różnorodnych inicjatyw misyjnych;

d. podkreślenie obchodów tygodnia misyjnego w pracy szkół podstawowych;

e. poznanie rzeczywistości misyjnej i pracy polskich misjonarzy oraz przybliżenie ich posługi na placówkach misyjnych.

Temat konkursu zachęca do tego, aby każdy z uczniów zainteresowanych tematem misji mógł rozwinąć swoją wiedzę na temat działalności misyjnej Kościoła.

Prace będą rozpatrywane i oceniane przez zespół powołany przez Dyrektora Szkoły (organizatora).

Prace konkursowe są składane i rozpatrywane w trzech kategoriach wiekowych:

a. Klasy 1-3

b. Klasy 4-6

c. klasy 7-8.

Wyniki konkursu wraz z nagrodami zostaną podane drogą e-mailową. Informacja zostanie podana również na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 3. Prace konkursowe będzie można oglądać w wirtualnej galerii udostępnionej na stronie Facebooka konkursu oraz stronie internetowej Szkoły(organizatora).

Prace należy w każdej szkole składać do wyznaczonego katechety/nauczyciela jako szkolnego koordynatora do 23 listopada 2021 r. Szkolny Koordynator prace przekazuje Międzyszkolnemu koordynatorowi ks. Przemysławowi Matuszewskiemu (SP nr 3).

Uczeń składając pracę w ramach konkursu wyraża wraz z rodzicami automatycznie zgodę na przetwarzania danych osobowych w celach konkursowych.

Informacje szczegółowe na temat konkursu można znaleźć na stronie fb.

Kiedy Myślę o Misjach - Strona główna | Facebook