Konkurs na kalendarz adwenTowy „Adventskalender”

Zachęcamy uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie na kalendarz adwentowy „Adventskalender”!

Kalendarz adwentowy to niemiecka tradycja, zgodnie z którą dzieci otrzymują kalendarz z 24 okienkami na każdy dzień adwentu. Okienka zawierają drobne niespodzianki i są ponumerowane na każdy dzień grudnia, aż do Wigilii Bożego Narodzenia. Ma on umilić czas oczekiwania na te piękne Święta.

Prace konkursowe należy składać do dnia 10 grudnia 2021 roku do organizatorów konkursu, pani Mirosławy Klimasary i pani Julii Kulej.

Wszystkie szczegóły znajdują się w regulaminie konkursu.

POWODZENIA!

REGULAMIN KONKURSU NA WYKONANIE KALENDARZA ADWENTOWEGO („Adventskalender”)

Adresaci konkursu: uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej

Organizatorzy konkursu: Mirosława Klimasara i Julia Kulej – nauczyciele języka niemieckiego w Szkole Podstawowej Nr 6 w Ząbkach

Cele konkursu:

- popularyzacja języka niemieckiego,

- rozbudzanie zainteresowania dziedzictwem kulturowym Niemiec,

- kształtowanie tolerancji wobec innych kultur,

- pobudzanie uczniów do kreatywności i twórczości,

- rozwijanie uzdolnień plastycznych,

- zachęcanie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji.

Opis konkursu:

Kalendarz adwentowy to tradycja, zgodnie z którą dzieci w Niemczech 1 grudnia otrzymują kalendarz z 24 okienkami/przegródkami, zawierającymi drobne niespodzianki. Okienka są ponumerowane i każdego dnia dziecko może otworzyć tylko jedno okienko. Kalendarz ma umilić dzieciom czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Forma konkursu:

Wykonanie kalendarza adwentowego „Adventskalender”, uwzględniając 24 okienka/ przegródki/pojemniczki itp. i ich numerację – poszczególne „okienka” kalendarza powinny zawierać dowolne słowa, bądź zwroty w języku niemieckim, związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Termin i miejsce składania prac: do 10 grudnia 2021 r. do rąk organizatorów konkursu

Kryteria szczegółowe:

- dowolna forma plastyczna,

- każdy uczestnik może przygotować tylko jedną pracę,

- pracę proszę podpisać imieniem, nazwiskiem i klasą autora.

Komisja konkursowa oceniając prace uczniów weźmie pod uwagę następujące kryteria:

- zgodność pracy z tematem,

- poprawność językową,

- pomysłowość i oryginalność ujęcia tematu,

- estetykę i technikę wykonania pracy.

Postanowienia ogólne:

- troje uczestników konkursu za zajęcie najwyższych miejsc uzyska dyplomy oraz nagrody rzeczowe,

- prace przechodzą na własność organizatora konkursu – zostaną one zaprezentowane na szkolnej wystawie pokonkursowej,

- w przypadku nieprzewidzianych sytuacji, nieujętych regulaminem, decyzję podejmuje organizator konkursu.

Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych uczestnika. Administratorem tych danych jest Szkoła Podstawowa Nr 6 w Ząbkach. Dane dziecka: imię, nazwisko, klasa mogą być publikowane na stronie internetowej szkoły, na profilu szkoły na Facebook`u oraz na tablicy w siedzibie szkoły.