Dzień w Twierdzy Modlin - wycieczka klas 5a i 5c

W dniu 15 czerwca uczniowie klasy 5a i 5c wzięli udział w wycieczce historyczno – przygodowej do Twierdzy Modlin.

Uczestnicy wycieczki wraz z przewodnikiem zwiedzili obiekty znajdujące się w obwodzie zewnętrznym Twierdzy np. Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin – militarny park zewnętrzny, schron Płk Piętki – budowla podziemna chodnika kontrminowego, bramę północną, redutę Napoleona.

Po części hstoryczno – krajoznawczej uczniowie wzięli udział w części przygodowej. Odbyły się zawody strzeleckie, a także zabawa tematyczna, gdzie podzieleni na grupy, zaopatrzeni w mapy ruszyli w teren, a zadaniem było znalezienie ukrytych wskazówek, których rozwiązanie doprowadziło do nagrody (kiełbaski na ognisko). Aby do nich dotrzeć musieli rozwiązać szyfry i zagadki logiczne.

Uwieńczeniem naszej przygody było ognisko i pyszne kiełbaski.

A.Majewska

K. Supranowicz