Uroczyste pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej Nr 6 w Ząbkach

Dnia 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 8, a zarazem pożegnanie pierwszych w historii szkoły absolwentów.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, przemówieniu Pani Dyrektor Doroty Uścińskiej, Pani Burmistrz Miasta Ząbki Małgorzaty Zyśk i Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Artura Łagowskiego; przedstawiciele klas ósmych wystąpili do przyrzeczenia.

Następnie odbyło się przekazanie Pocztu Flagowego z rąk przedstawicieli ósmej klasy młodszym rocznikom. Ze łzą w oku obserwowaliśmy wzorcowe zmiany Pocztu Flagowego, który po raz ostatni, w tym składzie, raczył nas piękną oprawą szkolnej uroczystości.

W kolejnym etapie uroczystości Pani Dyrektor, Panie Wicedyrektor, Pani Burmistrz i Wychowawczynie wręczyły nagrody i świadectwa uczniom klas ósmych oraz listy gratulacyjne rodzicom za wkład włożony w rozwój swoich dzieci. Każdy absolwent otrzymał świadectwo ukończenia Szkoły Podstawowej Nr 6 i upominek od Rady Rodziców.

Po wręczeniu świadectw, w ramach podziękowań, za trud włożony w edukację oraz wychowanie, za wiarę w możliwości, za wsparcie w trudniejszych chwilach, za szczery, ciepły uśmiech w imieniu wszystkich uczniów klas ósmych, przedstawiciele przekazali na ręce Pani Dyrektor pamiątkowe tabloo. Następnie przedstawiciel rodziców uczniów klas ósmych, Pani Justyna Piątkowska, podziękowała całemu gronu pedagogicznemu za wsparcie w edukację i wychowanie uczniów i przekazała na ręce nauczycieli podarunek do pokoju nauczycielskiego.

W drugiej części uroczystości głos oddaliśmy klasie siódmej. Pod batutą Pani Eli Filipowskiej, w humorystyczny sposób, naszych absolwentów pożegnała klasa VII A.

Na zakończenie zaprosiliśmy wszystkich uczniów klas ósmych, grono pedagogiczne i rodziców do obejrzenia pamiątkowego filmu ze wspomnieniami ze szkoły podstawowej. Nie obyło się bez łez i wzruszeń.

Po części oficjalnej uczniowie i rodzice udali się do klas, żeby po raz ostatni pożegnać się z Wychowawcami, kolegami i koleżankami z klasy.

Kochani Uczniowie, jeszcze raz życzymy: niech Wasz wysiłek i Wasza wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowej rzeczywistości szkolnej oraz dalszym życiu. Nie bójcie się marzyć!

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Ewa Malitka