Lato w mieście 2022

Za nami bardzo ekscytujący tydzień. Półkolonie w naszej szkole jak zwykle obfitowały w niesamowite atrakcje. Cały tydzień wypełniony był zajęciami pobudzającymi kreatywność oraz zabawą na świeżym powietrzu, no bo jak tu nie wykorzystać tak wspaniałej letniej pogody, która towarzyszyła nam przez te cudowne 5 dni....

W poniedziałek czekała na nas pierwsza wycieczka - artystyczne miejsce "Mostówka", gdzie dzieci, pod okiem animatorów mogły stworzyć własne skarbonki lub figurki ceramiczne. Kolorowe farby zaczarowały misie, koty i mniejsze stworzenia w prawdziwe cudeńka. W programie przewidziano również ciepłą herbatę, obiad na świeżym powietrzu oraz pokaz baniek mydlanych i zabawy integrujące grupę. Po powrocie do SP6, każdy otrzymał swoje wyroby, by móc ozdobić nimi swój pokój bądź podarować bliskim w prezencie.

Wtorek, początkowo trochę pochmurny,  rozpogodził się, gdy tylko weszliśmy przez bramy magicznego świata w parku "Julinek". Do dyspozycji naszych milusińskich była wodna strefa, ogromny plac zabaw, park linowy czy dmuchańce. Pyszny obiad z frytkami zadowolił nawet najbardziej wymagających smakoszy, a czas powrotu oczywiście przyszedł zbyt szybko.... W takich miejscach można bawić się przecież bez końca.

Środa to kolejny wyjazd. Tym razem przenieśliśmy się w sielski klimat gospodarstwa "Natura Wzywa". Na wezwanie odpowiedzieliśmy z prawdziwym entuzjazmem. Dzieci chętnie korzystały z atrakcji na placu zabaw, świetnie bawiły się podczas podchodów w lesie i stworzyły wspaniałe żywe obrazy, poznając przy okazji nazwy polnych kwiatów. O brzuszki-łakomczuszki również zadbaliśmy częstując dzieci domowym dżemem, chałką, pyszną pomidorówką i tym, co Tygryski lubią najbardziej - kiełbaskami z ogniska.

Czwartek okazał się prawdziwym wyzwaniem. Na dzieci czekała przeprawa przez tor wodny w ośrodku "Summer Playground". Uczestnicy byli zachwyceni przeszkodami usytuowanymi na zbiorniku wodnym. Oczywiście, bezpieczeństwo było w pełni zapewnione przez instruktorów. Wszyscy uśmiechnięci mogli po atrakcjach zjeść obiad i wrócić z głowami pełnymi wesołych wspomnień.

Ostatni dzień lata w mieście to wyjście do Miejskiego Centrum Sportu w Ząbkach, gdzie najmłodsi korzystali z kręgielni oraz basenu. Po powrocie do szkoły dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach Legorobotyki, podczas których konstruowały roboty i programowały je. Na zakończenie zajęć i udziału w półkoloniach zaserwowano pizzę.

Jako wychowawcy mamy nadzieję, że wszyscy nasi podopieczni będą z uśmiechem wspominać wspólne chwile i szybko spotkamy się na kolejnych półkoloniach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia!!!

Autor: MW