Rozpoczęcie roku klas pierwszych

Pierwszy dzwonek rozbrzmiewa wśród słońca promyków,

Dzieci do szkoły zaprasza.

Już przybiegły, już słychać małych głosy bez liku,

Tak to wrzesień się tutaj ogłasza.

Jest ciekawość, jest radość, niepokoju kropelka,

"Czy znajdę tu przyjaciela?"

Pani rękę podaje i z uśmiechem zerka,

Już przygody się nastrój udziela!

Powitanie Uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej Nr 6 było wydarzeniem doniosłym i wzruszającym.

Nasi najmłodsi podopieczni byli podekscytowani i ciekawi tego, co czeka ich w szkolnych murach. Każdy chciał jak najszybciej zobaczyć nowych kolegów z klasy oraz przywitać się z tymi przyjaciółmi, których znał z przedszkolnej grupy. Dużą ciekawość wzbudzały też Panie Wychowawczynie. Rodzice wspierali swoje pociechy z trybun sali gimnastycznej.

Po uroczystym przywitaniu uczniów oraz rodziców przez Dyrekcję oraz Radę Rodziców, klasy udały się z wychowawcami do swoich sal, by zaznajomić się z otoczeniem, które będzie ich codziennością przez najbliższe szkolne miesiące.

Życzymy wszystkim Pierwszoklasistom, by czas spędzony w szkole był radosny, bezpieczny i pełen przygód!