Obchody Dnia Języków Obcych w SP6

26 września w Szkole Podstawowej Nr 6 w Ząbkach świętowaliśmy Dzień Języków Obcych.
Każda z klas 6-8  przygotowała swoje stanowisko, na którym prezentowała wylosowany wcześniej kraj. Kreatywności i zdolności naszym uczniom oczywiście jak zwykle nie zabrakło. Były pyszne dania kuchni z całego świata, piękne stroje, mnóstwo plakatów, gry,  ciekawostki. Były nawet charakterystyczne w niektórych krajach tańce (Zorba, Macarena).
Wszyscy bardzo dobrze się bawili, podziwiając i doceniając różnorodność kultur, języków.

Jury chciałoby szczególnie docenić 7 klas, które najpiękniej zaprezentowały się w tym dniu:
Klasę 7b prezentującą Niemcy,
6b – Stany Zjednoczone.
6a - Włochy,
6d- Grecję,
8a- Francję,
6c- Hiszpanię,
8e -  Litwę.

27 września, zgodnie z obietnicą, te klasy mają dzień bez pytania i kartkówek, natomiast Rada Rodziców szykuje, dla wyróżnionych klas, jeszcze dodatkową niespodziankę.
Wszystkim bardzo gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.