Uczniowie klas drugich w "Leszczynowym Zaciszu"

28 września klasy 2d i 2b wyruszyły na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Leszczynowe Zacisze” w Rozalinie.

Na miejscu czekało na uczniów moc atrakcji: zabawa w stodole pełnej siana, tyrolka, trampoliny, hamaki, przejażdżka wozem po okolicy.  Wielką przyjemnością była także wizyta u zwierzątek w gospodarstwie oraz karmienie ich samodzielnie zebranymi z pola marchewkami.

Uczniowie zaś zajadali się przepysznymi naleśnikami przygotowanymi przez gospodarzy.

Podczas warsztatów, które były głównym celem wycieczki, uczniowie poznali różne rodzaje zbóż i ich nazwy, dowiedzieli się także jak wygląda wysiew oraz żniwa. Obejrzeli maszyny rolnicze i narzędzia, które w dawnych czasach były niezbędne w pracy rolnika.

Następnie uczniowie samodzielnie przygotowali własne bułeczki z przeróżnymi ziarnami, które zostały upieczone w piecu opalanym drewnem. Bułeczki wspaniale pasowały do kiełbaski z ogniska podanej na zakończenie niezwykle udanego dnia w „Leszczynowym Zaciszu”.