Wrzesień

Uczniowie klas I-III mieli okazję zapoznać się z GeniBotem - robotem, którego można zaprogramować bez użycia sprzętu komputerowego. GeniBot wykorzystywany na zajęciach to narzędzie dydaktyczne, które poprzez zabawę uczy programowania na lekcji informatyki.

Nauka programowania to proces. Uczniowie mieli okazję wcześniej przetestować Ozobota, poprzednika GeniBota, dlatego też z wielkim entuzjazmem zapoznali się z nowym robotem, którego często będą wykorzystywali na zajęciach.

Drugim miłym zaskoczeniem był długopis 3d, który również zyskał duże zainteresowanie wśród dzieci. Powstały pierwsze prace przy jego użyciu.

Uczniowie klas starszych zostali zapoznani m.in ze sprzętem do druku 3d: oprogramowaniem oraz z drukarkami.

Przygotowując się do wydarzenia Codeweek przygotowane zostały gadżety związane z tą inicjatywą. Zaprojektowaliśmy i wydrukowaliśmy również  pierwsze przedmioty użytkowe.