Październik

W październiku uczniowie wzięli udział w europejskim tygodniu kodowania i  nauce programowania. Wszyscy bardzo się zaangażowali wykonując zadania zarówno na komputerach, jak i na macie do kodowania Genibotów. Uczniowie klas 1-3 ciągle odkrywają nowe umiejętności robocików, m.in. rysowanie wg podanego kodu.

W październiku odbyły się również wydarzenia, z których Przemek N., uczeń klasy 8a, przygotował pamiątkowe teledyski. Przemek wykorzystał kamerę, aparat, gimbal oraz oprogramowanie do montażu filmów.

"Ślubowanie uczniów klas pierwszych"

"Dzień papieski"

Sprzęt Laboratoriów Przyszłości wykorzystywany jest również podczas zajęć szkolnego koła teatralnego. Pod koniec października, w sali lekcyjnej zamienionej na studio filmowe, uczniowie nagrywali "Dziady" Adama Mickiewicza. Nagranie zostanie poddane montażowi, następnie klasy 7 i 8 będą oglądały film przy okazji omawiania lektury.