Grudzień

Grudzień to jeden z ulubionych miesięcy uczniów... wszędzie już czuć Święta. Długopisy 3D w klasie pierwszej posłużyły tym razem do wykonania ozdób choinkowych. Kolorowe filamenty pozwoliły wykonać oryginalne dekoracje.

Podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej klasa 1B samodzielnie ważyła dynie korzystając z wagi szalkowej oraz z wagi elektronicznej zakupionej w ramach Laboratorium Przyszłości.
Dzieci sprawdzały czy to, co widzimy, pokrywa się z faktyczną wagą... okazywało się, że coś dużego może mało ważyć a coś niewielkiego wagę ma bardzo dużą.
Uczniowie ważyli przedmioty codziennego użytku i sprawdzali, który z nich jest cięższy, a który lżejszy.
Wysnuli też wniosek, że waga elektroniczna jest zdecydowanie bardziej precyzyjna i łatwiejsza w obsłudze niż waga szalkowa. Połączenie nauki z zabawą jest przyjemne.

W grudniu młodzież uczęszczająca na zajęcia koła teatralnego przygotowała muzyczną historię świąteczną. W rytm świątecznych przebojów, współczesnych i tradycyjnych, za pomocą ekspresji ruchowej, gestów i mimiki, opowiedzieli o wymarzonych świętach. W nagraniu uczniowie wykorzystali sprzęt audiowizualny oraz oświetleniowy, a także program do edycji i montażu materiałów video.

Tuż przed świętami klasa 6a przygotowała przedstawienie bożonarodzeniowe pt. "Jeden zero dla nieba" dla całej społeczności szkolnej, zaproszonych gości oraz rodziców. Mogliśmy zobaczyć walkę dobra ze złem, gdzie nastroju dodało zakupione oświetlenie w ramach Laboratorium Przyszłości (m.in. reflektory i lampy sceniczne). W całym przedstawieniu gra świateł miała duże znaczenie, a teatr cieni wywołał zachwyt.
Przedstawienie oczywiście zostało nagrane i zmontowane w formie teledysku przez Przemka N. (klasa 8a), który wykorzystał sprzęt audiowizualny.

W grudniu podczas "Zgranych przerw" - akcji promującej aktywne spędzanie czasu podczas przerw śródlekcyjnych przy puzzlach, grach planszowych i karcianych - dodatkowo wykorzystywaliśmy sprzęt grający zakupiony w ramach „Laboratorium Przyszłości”. Towarzyszyły nam nastrojowe świąteczne piosenki oraz kolędy. Klimat świąt poczuli wszyscy.