Aplikacja Corinth na biologii i geografii

Aplikacja Corinth (zakupiona w ramach programu Laboratoria Przyszłości) to najbardziej zaawansowana aplikacja edukacyjna na rynku. Modele 3D w aplikacji pozwalają efektywnie zilustrować temat każdej lekcji i sprawić, by lekcje były ciekawsze i atrakcyjniejsze w przekazie.
Aplikacja Corinth to biblioteka ponad 1500 interaktywnych modeli pomocy dydaktycznych w 3D, uzupełnionych o zdjęcia, filmiki i naukowe opisy każdego z nich do nauki przedmiotów przyrodniczych i ścisłych. W naszej szkole możemy je wykorzystać na lekcjach biologii, geografii, a także na przyrodzie, chemii i fizyce oraz na kółkach przedmiotowych, gdzie uczniowie mogą poznać zagadnienia i modele związane m.in. z biologią człowieka, biologią roślin, biologią zwierząt, chemią, fizyką i astronomią, geologią, geometrią oraz paleontologią i kulturą.
Uczniowie podczas pracy z aplikacją chętnie odkrywali jej zasoby, do tablicy zgłaszali się prawie wszyscy:) Połączyliśmy naukę, zabawę i nowoczesność!

Muzyczne pożegnanie zimy

29.03.2023 w naszej szkole odbyła się spontaniczna akcja pod tytułem "Lewandowska ostatecznie wypędza zimę i przywołuje wiosnę muzyką". Inicjatorką akcji była Pani Małgorzata Lewandowska, nauczyciel prowadzący zajęcia muzyczne. Rzecz działa się na długich przerwach podczas których uczniowie entuzjastycznie łączyli się we wspólnym muzykowaniu. Wraz z cała kadrą wykonaliśmy wspólnie m.in. piosenkę "Wszystko kwitnie" zespołu Skaldowie. Zaprezentowaliśmy również wiosenny taniec integracyjny oraz kilka spontanicznie przygotowanych przez uczniów znanych polskich przebojów, m.in. "Tyle słońca w całym mieście". Podczas wydarzenia wykorzystaliśmy oczywiście mikrofony i głośniki zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości.