Maj w świetlicy

W maju przyroda zachwycała swoim niezwykle pięknym obliczem. Kwitnące drzewa, pachnące bzem powietrze, wyraziste czerwone maki, kojący śpiew ptaków oraz ciepłe promienia słońca zachęcały nas do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Puszczaliśmy bańki mydlane, zrywaliśmy kwiaty i tworzyliśmy z nich bukiety, szukaliśmy złocistych bursztynów i delikatnych muszelek, budowaliśmy zamki z piasku, skakaliśmy na skakankach, a po wszystkim odpoczywaliśmy na trawie.

Majowe zajęcia rozpoczęliśmy od poznania podstawowych wiadomości dotyczących Unii Europejskiej. Wspólnie obejrzeliśmy przygotowaną prezentację multimedialną oraz wysłuchaliśmy fragmentu IX symfonii Beethovena. Ponadto rozwiązywaliśmy interaktywny quiz o UE i graliśmy w tematyczne gry dydaktyczne.

“W zdrowym ciele zdrowy duch” to hasło wielokrotnie wybrzmiewało podczas zajęć w drugim tygodniu miesiąca. Razem z wychowawcami świetlicy przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego stylu życia. Uczestniczyliśmy również w uwielbianych przez nas zabawach ruchowych i animacyjnych zorganizowanych w sali gimnastycznej.

Pod koniec maja obchodziliśmy wyjątkowe święto - Dzień Mamy. Przez cały tydzień ciężko pracowaliśmy przy wykonywaniu drobnych upominków dla naszych kochanych mam. Niektórzy zrobili trójwymiarowe laurki, inni natomiast postawili na tradycyjną kartkę z życzeniami. Każdy z nas chciał szczerze podziękować swojej mamie za bezinteresowną miłość, szczery uśmiech, dobroć oraz bezgraniczne wsparcie.

W tym miesiącu wyruszyliśmy na bardzo odległą i nieco tajemniczą wyprawę. A to za sprawą naszych wyjątkowych gości, którzy swoimi niezwykłymi opowiadaniami i historiami przenieśli nas w głąb afrykańskiego kontynentu. Martin przybliżył nam pokrótce, jak wygląda codzienność rwandyjskich dzieci i ich rodzin. Poznaliśmy również nieznane nam dotąd egzotyczne owoce i warzywa. Pod koniec spotkania mieliśmy szansę pograć na tradycyjnych, ręcznie wykonanych instrumentach.

Aktywnie uczestniczyliśmy w warsztatach kreatywnych, podczas których stworzyliśmy książkę z ilustracjami nawiązującymi do wysłuchanej przez nas opowieści. Wykonując twórcze, oryginalne i pełne kolorów grafiki mogliśmy przez chwilę poczuć się jak prawdziwi ilustratorzy książek. Przekonaliśmy się, że nie jest to wcale taka łatwa praca, lecz kto wie, może któreś z nas w przyszłości będzie wykonywać ten zawód? Niemniej jednak, już teraz zachęcamy Was do obejrzenia naszego dzieła pod tytułem: “Błędny Ognik”.

W maju wykonywaliśmy również prace techniczne, które były doskonałą formą zabawy, a jednocześnie uczyły nas cierpliwości, skupienia, zręczności oraz rozwijały naszą motorykę małą. Nie lada to wyzwanie zrobić kilkadziesiąt malutkich kuleczek z bibuły lub plasteliny, a następnie wykleić nimi obrazek, jednak świetnie sobie poradziliśmy z tym zadaniem, bo przecież: “Jak nie my to kto?!”

“To był maj...” piękny, słoneczny oraz pachnący bzem miesiąc już za nami. Został tylko czerwiec! Wiecie, co to oznacza?! Zaczynamy wielkie odliczanie do naszych upragnionych wakacji!