Czerwiec w świetlicy!

Czerwiec jest najlepszym miesiącem w ciągu całego roku! Wiecie, dlaczego?

Po pierwsze rozpoczynają się wakacje, a po drugie obchodzimy baaardzo ważne święto- DZIEŃ DZIECKA! Z niecierpliwością czekaliśmy na ten dzień! Świętowanie rozpoczęliśmy od tanecznych konkurencji i swobodnych pląsów na parkiecie. Nieco zmęczeni ruszyliśmy do przygotowanego stanowiska, aby skosztować orzeźwiającej, pomarańczowej lemoniady! Dzień Dziecka nie mógł odbyć się bez słodkiej waty cukrowej, na którą chętnych w naszej świetlicy nie brakowało. Na koniec wspólnie obejrzeliśmy film i zajadaliśmy się chrupiącym, maślanym popcornem. Do domów zabraliśmy nie tylko przeróżne zwierzęta wykonane z długich balonów, ale także niezapomniane wspomnienia. Był to pełen beztroskiej zabawy dzień, który zdecydowanie na długo zapadnie w naszej pamięci!

Na początku miesiąca dowiedzieliśmy się czym jest Konwencja o Prawach Dziecka i kto może dostać tak zwany “Order Uśmiechu”. W trakcie zajęć pracowaliśmy metodą “burzy mózgów”, a następnie wspólnie z wychowawcami świetlicy stworzyliśmy plakat pod tytułem: “Mam prawo do...”.

W kolejnym tygodniu rozmawialiśmy o nadchodzącym lecie. Podczas zajęć na świeżym powietrzu obserwowaliśmy pierwsze widoczne zmiany, które zaszły w przyrodzie. Przypomnieliśmy sobie również, jak prawidłowo ubierać się latem oraz o czym należy pamiętać spędzając czas na dworze w upalne dni.

Ostatni tydzień czerwca upłynął nam na snuciu wakacyjnych planów, a nasze podróżnicze marzenia (po cichu liczymy, że się spełnią) umieściliśmy na kartkach papieru. Powstałe prace wykorzystaliśmy do dekoracji sali świetlicowej.

Zbliżające się wielkimi krokami wakacje zainspirowały nas do wykonania kreatywnych prac plastycznych i technicznych, w których królował głownie jeden motyw. Domyślacie się, jaki? Oczywiście był to motyw morski. Załóżcie okulary do pływania i udajcie się z nami w podróż oceanicznymi i morskimi głębinami. Podczas nurkowania na pewno dostrzeżecie recyklingowe, mieniące się kolorami rybki, różowe meduzy oraz majestatyczne koniki morskie. Nie zabrakło również tropikalnej wyspy z wysokimi palmami.

W czerwcu uczestniczyliśmy w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacji. Pracowaliśmy w mniejszych zespołach, dlatego też każdy z nas mógł w pełni zaangażować się w wykonanie poszczególnych zadań. Jedni przygotowali twórcze plakaty, drudzy opracowali zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu, inni natomiast prezentowali na forum powstałe prace. To były bardzo ciekawe zajęcia, które nauczyły nas wiele, ale co najważniejsze wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że warto współpracować, bo przecież “w grupie siła”.

I tym o to sposobem minął nam kolejny rok w najlepszej świetlicy na świecie! Dziękujemy Wam za wytrwałe czytanie publikowanych przez nas artykułów, tymczasem... mówimy DO ZOBACZENIA i udajemy się na zasłużony odpoczynek!

Koniec!